Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odkrywali targowe zakamarki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odkrywali targowe zakamarki
04-05-2015 01:17   Janusz Ludwiczak
O tym, że Targi tętnią życiem również w piątek i świątek można było się przekonać w trakcie niedzielnej wycieczki. Zwiedzający mogli poznać historię MTP, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek.

3 maja - Święto Konstytucji. Tego dnia większość z nas miało wolne. Intensywne prace prowadzone były na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie trwała budowa ekspozycji na rozpoczynają się we wtorek wystawę "Intermasz".

W niedzielę w ramach akcji "Poznań za pół ceny" odbyła się wycieczka po targowych zakamarkach.

Początki targów tak naprawdę sięgają 1911 roku kiedy to odbyła się Wystawa Wschodnioniemiecka. Dziesięć lat później w maju 1921 r. odbył się I Targ Poznański i tak naprawdę wtedy rozpoczęła się historia Międzynarodowych Targów Poznańskich - wskazuje Tomasz Mikszo, przewodnik.

Zwiedzający mogli zobaczyć od środka Iglicę, pawilon brytyjski czy zasiąść w wygodnych fotelach w Sali Ziemi. Największe zainteresowanie wzbudziła historia dotycząca PeWuKi.

To było polskie Expo. Do dziś żadna wystawa w Polsce nie pobiła tych rekordów, nie tylko pod względem liczby zwiedzających. Jedną z największych atrakcji było wesołe miasteczko z ogromną kolejką górską. Gdyby nie Powszechna Wystawa Krajowa Poznań wyglądałby zupełnie inaczej. To właście PeWuCe miasto zawdzięcza Collegium Chemicum, szpital kliniczny, który był hotelem. Na wystawie prezentowano tylko produkty polskie, które udało się wyrobić w ciągu 10-lecia niepodległości. Tego typu wystawy przygotowuje się przynajmniej w ciągu dwóch, trzech lat. Całą infrastrukturę na PeWuKę łącznie z wybudowaniem pawilonów zrobiono w ciągu kilku miesięcy - opowiadał Tomasz Mikszo, archiwum MTP.

Targi już teraz szykują kolejną atrakcję - "Nocne marki". Szczegóły niebawem.


Komentarze (1)

05-05-2015 16:44:07
Andrzej
Panie Tomaszu to były fascynujące trzy godzin z MTP, dziękuję i pozdrawiam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: