Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziury i wyrwy w jezdni na ulicy Sczanieckiej - kostka brukowa pada łupem złodziei? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziury i wyrwy w jezdni na ulicy Sczanieckiej - kostka brukowa pada łupem złodziei?
28-04-2015 07:51   Janusz Ludwiczak
Od kilku dni na ulicy Sczanieckiej leży pełno wyciągniętej kostki z jezdni. Albo ktoś kradnie kostkę, albo wypada ona sama pod wpływem jazdy samochodów - alarmuje nasza Czytelniczka.

Gdy wyjeżdżam z ulicy Sczanieckiej na Jarochowskiego - przy samym skrzyżowaniu leży pełno wyciągniętej kostki z jezdni. Albo ktoś kradnie kostkę, albo wypada ona sama pod wpływem jazdy samochodów - alarmuje nas na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl) p. Małgorzata.

Sprawdziliśmy. Stan nawierzchni na ulicy Sczanieckiej jest w fatalnym stanie. Najgorzej jest tuż przy skrzyżowaniu z Jarochowskiego i Bogusławskiego. W kilku miejscach kostka wystaje lub w ogóle jej brakuje. Możliwe, że bruk pada łupem złodziei.

Również zauważyłam, że kostka na ulicy Sczanieckiej jest bardzo uszkodzona, w niektórych miejscach zniknęła, w jezdni znajdują się dziury. Niektóre kostki są popodważane mechanicznie. Nie wynika to ze zniszczeń ze starości, ta nawierzchnia była naprawiana półtora roku temu - sądzi Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dwa lata temu przeprowadzana była naprawa punktowa nawierzchni na ulicy Sczanieckiej. Nasz inspektor po otrzymaniu sygnału z Rady Osiedla Św. Łazarz sprawdził stan techniczny nawierzchni i zlecił wykonanie prac konserwacyjnych przez Zakład Robót Drogowych. Sądzimy, że raczej nie jest to kradzież - zaznacza Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Bimbą na Arenę - ul. Sczanieckiej

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

28-04-2015 14:35:00
morlock
Kostki są ewidentnie rozkruszone przez pojazdy które NIE POWINNY być wpuszczane na bądź co bądź zabytkową nawierzchnię. Ps. Dzie ta pinda sie zadziała która zakwestionowała prostowanie chodnika przy Św.Annie bo "zabytku" nie należy ruszać?
28-04-2015 10:26:14
paramido
czy na łazarskich uliczkach nie powinny pojawić się znaki ograniczające tonaż poruszających się aut? aktualnie rujnuje się całą infrastrukturę - od kanalizacji po samą nawierzchnię…
28-04-2015 08:15:10
Łazarz
Kradnie? Co za głupota. Jak widać ze zdjęć nie brakuje chyba więcej niż 2-3 kostki, które wypadły. Wszytko przez ciężki sprzęt który dowozi towary na budowę szpitala. Może się redakcja dowiedzieć czy w umowie z wykonawcą tej budowy jest zapis czy naprawia zniszczoną nawierzchnię na ul. Bogusławskiego i Sczanieckiej? Jarochowskiego też mocno obrywa....Przecież tu wjeżdżają auta po kilkadziesiąt ton ważące...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: