Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 200 łazarskich gimnazjalistów zdaje "małą maturę" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 200 łazarskich gimnazjalistów zdaje "małą maturę"
22-04-2015 17:32   Janusz Ludwiczak
206 uczniów ostatnich klas łazarskich gimnazjów przystąpiło do trzydniowych egzaminów, które są przepustką do liceum lub technikum.

Na początek gimnazjaliści przystąpili w środę do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał godzinę, po czym nastąpiła 45-minutowa przerwa. O godz. 10:45 rozpoczął się drugi egzamin - z języka polskiego.

W środę odbyły się egzaminy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie musieli rozwiązać zadania najpierw z biologii, chemii i fizyki, a po przerwie z matematyki. W czwartek przeprowadzone zostaną sprawdziany z języków obcych.

W sumie w trzech łazarskich gimnazjach do egzaminu przystąpiło 206 uczniów klas trzecich, najwięcej w Gimnazjum nr 33, mieszczącym się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego - aż 125 uczniów. W Gimnazjum nr 53 przy ul. Winklera do egzaminu przystąpiło 48 osób, natomiast w Gimnazjum nr 51 przy ul. Potockiej - 33 uczniów.

Wyniki egzaminów, które będą przepustką do szkoły średniej uczniowie poznają na początku czerwca.

Gimnazja wprowadzono w 1999 roku w wyniku reformy oświatowej. Wtedy liczbę klas w szkołach podstawowych zmniejszono z ośmiu do sześciu, natomiast o rok skrócono naukę w liceach i technikach. Obowiązkowe egzaminy dla gimnazjalistów wprowadzono w 2002 roku. Osiem lat później dodano sprawdzian wiedzy z języka obcego (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: