Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potockiej: Od początku roku nie wywieziono śmieci! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potockiej: Od początku roku nie wywieziono śmieci!
09-04-2015 08:09   Janusz Ludwiczak
Okazuje się, że są miejsca na Łazarzu, gdzie od początku roku nie wywieziono śmieci!

Od początku roku nie wywieziono śmieci z terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych im. M. Curie-Skłodowskiej przy ul. Klaudyny Potockiej 50. Zgodnie z ustawą śmieciową odpady powinny być wywożone dwa razy w miesiącu. Działkowcy zapłacili za śmieci za rok z góry. Zarząd nic nie robi w kierunku wywozu śmieci i nie reaguje na nasze prośby - alarmuje p. Mirosław Jackowiak na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl).

Firma wywożąca śmieci usiłowała przetransportować pojemniki, jednak okazało się to niemożliwe.

W dniu 7 kwietnia firma FB Serwis usiłowała przetransportować pojemniki na ulicę, lecz ze względu na złą nawierzchnię podjazdu musieli zrezygnować z wywozu. Mam obawy, że zarząd ROD nie wykonał podjazdu zgodnie z zaleceniem zawartym w uchwale - wskazuje nasz czytelnik, Mirosław Jackowiak, który złożył już skargę w ZM GOAP.

Do sprawy wrócimy.

Aktualizacja godz. 22:45: Skontaktowaliśmy się z zarządem Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Potockiej.
Do końca tygodnia śmieci powinny zostać wywiezione. Sprawa jest w toku. Firma FB Serwis nie podjęła się ani razy wywozu śmieci. Natomiast działkowcy jeszcze nie płacili opłat za wywóz odpadów za ten rok - powiedziała w rozmowie telefonicznej Anna Walczak, prezes ROD im. M. Curie-Skłodowskiej.


Fot: Mirosław Jackowiak
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zepsuta żywność i śmieci zostały podrzucone na działkę przy zbiegu Krauthofera i Dmowskiego

ZOBACZ TAKŻE: Na Łukaszewicza drzewo obrosło ciuchami

ZOBACZ TAKŻE: Na Osiedlu Hetmańskim wciąż nie wywożą śmieci

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (11)

11-04-2015 05:42:42
Miras
Droga/i Lili: Nikt nie che przejąc „władzy” w ROD, chcemy tylko aby zarząd wykonywał wolę działkowców zgodnie z prawem i uchwałami Walnego Zebrania. Wiem, że poprzedni zarząd ROD, który podał się do dymisji wiosną 2014r nie chce w najbliższych wyborach „startować” (kandydować) do zarządu. Tak na dobrą sprawę nikt nie chce podjąć się tego obowiązku, więc obecny zarząd musi być ponownie wybrany, lecz musi on wykonywać swoje obowiązki statutowe zgodnie z prawem i wolą Walnego Zebrania (zarząd ROD jest tylko reprezentantem działkowców). Ustawa o ROD-ach z dnia 13.12.2013r znacznie ograniczyła uprawnienia zarządów ROD i zwiększyła prawa działkowców. Ten zarząd tworzy własne prawo nie licząc się z wolą działkowców. Musimy jedynie wybrać dość „silną” Komisję Rewizyjną, która będzie nadzorować i kontrolować prace zarządu aby była ona zgodna z obowiązującym prawem i wolą działkowców.
10-04-2015 17:22:32
Lili1
No nie pani Lili, już nie jestem działkowcem, ale przez ładnych parę lat miałem na tym terenie działkę i bardzo dobrze oceniam rządy poprzedniego zarządu, natomiast ten ni nie robi, wiem to bo odwiedzam te działki
10-04-2015 17:14:32
Miras
cd. Dzisiaj przed godz. 15.00 firma FB Serwis podjęła czwarta już probe wywiezienia śmieci z ROD im. Marii Curie - Skłodowskiej w Poznaniu (dwie z braku kluzy od bramy i dwie ze względu na nawierzchnię). Również i ta próba okazała się nieudana. Z powodu fatalnego nie wyremontowanego podjazdu pojemnik ugrzązł w piachu i nie dało się go ruszyć. A próbowało aż 3 rosłych panów z kierownikiem włącznie. Pojemnik ani drgnął. Po 20 minutach śmieciarka odjechała.......śmieci pozostały, zarząd wymyśla coraz to nowe bzdury, a podjazdu nie robi już od roku. Czy hałdy śmieci maja nas zasypać? Sezon dopiero się rozpoczyna. My działkowcy nie chcemy by przez nieudolność obecnego zarządu mówiono: " zlikwidować te działki przecież to tylko wysypisko śmieci".  Wstydzimy się za takie niedbalstwo i brak jakichkolwiek działań by to zmienić ze strony zarówno zarządu ROD jak i OZ PZD. Pani Walczak Udzielając wywiadu oświadczyła, że Firma FB Serwis nie podjęła żadnej próby wywozu śmieci to oczywiście następne kłamstwo Walczakowej, usiłuje robić dobrą minę do złej gry. Zrobiłem zdjęcia, lecz prasownicy FB Serwis nie zgodzili się aby ich sfotografowano, ponadto oświadczyli, iż już więcej nie przyjadą chyba, że kontener ostanie przetransportowany na ul. K. Potockiej. Pani Walczak oświadczyła, że ściągnie TVN – liczymy na to... WSTYD. Dziękuje Lili bo lubi bałagan, a poprzedni zarząd sam zrezygnował bo z malkontentami nie dało się wytrzymać cdn.
10-04-2015 08:07:35
lili
Te wszystkie komentarze są pisane przez jedna osobę czyli pana Jackowiaka ponieważ oni nie mogą się pogodzić z utratą prezesury i żądzami na tych działkach ,uważam że ten pan jest chory psychicznie .
10-04-2015 00:20:42
Miras
Działkowy mają zapłacone za śmieci do końca maja tego roku, bo taki jest okres rozliczeniowy, to następne kłamstwo Prezes Walczak (gubi się już w swych kłamstwach)...
10-04-2015 00:07:24
Miras
Proszę państwa, to, że prezes Walczak okłamuje działkowców stało się normą, ale to co zrobiła teraz okłamując bezczelnie dziennikarza przeszło wszelkie granice przyzwoitości. W dniu 07.04.2015r przed południem Firma FB Serwis w mojej obecności usiłowała „wytargać” kontener ze śmieciami, który ugrzązł w piasku. Dowodem tego jest kontener pozostawiony na podjeździe (może usiłował ten kontener sam się opróżnić wyjeżdżając na wysypisko). Skąd się Walczakowej biorą te kłamstwa? Może ma już to w genach. Proszę się zwrócić do Firma FB Serwis i sprawa będzie jasna, przecież prasownicy tej firmy musieli sporządzić notatkę dlaczego nie wywieźli śmieci z zaplanowanej trasy...
09-04-2015 23:19:48
paramido
jednym słowem - Łazarz...
09-04-2015 20:09:50
Działkowiec
Zglaszam zastrzeżenia do słowa "zablokował" - żeby zablokować inwestycje muszą zostać spełnione ustanowione prawem warunki. Tutaj zarząd po prostu nie wykonał zatwierdzonego prawomocnymi uchwałami zadania inwestycyjnego. Co więcej zataił konieczność jego realizacji przed dzialkowcami na zebraniu walnym w maju 2014 roku. OZ PZD i Komisaryczna Komisja Rewizyjna z OZ PZD przemilczala sprawę . Ciekawe dlaczego? Może dlatego ze niedawno odbyły się poufne rozmowy Prezydent i OZ PZD na temat likwidacji ogrodu? Kto stoi za intryga doprowadzenia Ogrodu do upadłości i tym samym jego likwidacji? Dlaczego prezes OZ PZD popiera nieudaczny zarząd którego członkowie nie maja pojęcia o ustawie o ROD czy o innych przepisach prawa jak np.: bezprawne wyłączenie wody? Dlaczego zarząd OZ PZD w informatorach obarcza zaistniała sytuacja poprzedników obecnego zarządu - od ponad roku pomimo wydania nowego informatora nie znalazła się w nim informacja ze prezesem ROD im. Marii Curie - Skłodowskiej od 15.04.2014 jest Anna Walczak - Z jakiego powodu OZ PZD ukrywa ten fakt?
09-04-2015 18:22:05
Miras
Karygodne aby w centrum miasta działy się takie rzeczy. Załącznik do uchwały nr 6 wyraźnie określa jaki ma być podjazd i jak ma wyglądać miejsce na kontenery. Prawdą jest, że nie wywożono śmieci, lecz kto zawinił? Najprawdopodobniej zarząd nie złożył deklaracji do GOAP-u, a jak już złożył to nie mieli jak wywieść. Prezes OZ PZD Zdzisław Śliwa na zwracaną uwagę w meilach odpisał jedynie , że mam nie pisać bzdur, taka była reakcja na zaistniały problem. My działkowcy boimy się kary bo jest ona dotkliwa, mam nadzieję, że dzięki publikacji w mediach i złożona skarga w ZM GOAP pomoże rozwiązać problem, a winni poniosą konsekwencje. Podjazd miał by wyremontowany wiosną 2014r, lecz obecny zarząd inwestycję zablokował. Ta sytuacja musi zostać rozwiązana i załatwiona pozytywnie, bo my działkowy nie mamy zamiaru się wstydzi za nieudolny zarząd...
09-04-2015 14:21:35
dzialkowiec
Dzialkowcy za wywoz smieci powinni płacić zgodnie z ustalonym przez GOAP cennikiem który składa się z ilości kontenerów ilości wywozow na miesiąc i segregacji. Zgodnie z naliczonymi opłatami przez obecny zarząd dzialkowcy płaca 70 zl. Patrząc na częstotliwość wywozow mazna założyć ze zarząd złożył inną deklaracje niż przedstawił dzialkowcom na zebraniu walnym w 2014 roku. Oznacza to że dzialkowcy zostali przez zarząd naciagnieci. Pytanie na co? Czyżby na kary które powinien zapłacić zarząd?
09-04-2015 13:21:33
morlock
"...Mam obawy, że zarząd ROD nie wykonał podjazdu zgodnie z zaleceniem zawartym w uchwale - wskazuje nasz czytelnik, Mirosław Jackowiak, który złożył już skargę w ZM GOAP..." Jeśli dobrze zrozumiałem to "zawinił kowal a cygana powiesili"? Co ten powołany na siłę twór marki GOAP ma wspólnego z podjazdem? A może zrzutę na ciężarowy śmigłowiec mamy zrobić na potrzeby wywożących śmieci? Ale chyba nie, bo w Ustawie napisano prócz "usuwania" o "wywożeniu" a nie wyodlotywaniu :-).
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: