Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czyszczą stawy w Parku Wilsona. Na dnie znaleziono kilkanaście butelek po piwie, a nawet kołpaki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czyszczą stawy w Parku Wilsona. Na dnie znaleziono kilkanaście butelek po piwie, a nawet kołpaki
26-03-2015 01:07   Janusz Ludwiczak
Wiosenne porządki w Parku Wilsona. Pracownicy Palmiarni rozpoczęli czyszczenie stawów. Na dnie znaleziono nie tylko butelki puszki po piwie, ale również kołpaki samochodowe, i części od rowerów. W poprzednich latach natrafiono także na tapczan, a nawet na... szczątki ludzkie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęło się oczyszczenie dna stawików z mułu i innych zanieczyszczeń, w Parku Wilsona. Zanim to się stało odłowiono wszystkie ryby, które obecnie pływają w specjalnych zbiornikach w zapleczu Palmiarni.

Rozpoczęliśmy porządki w Parku Wilsona. Dzięki temu, że nie było śniegu park nie jest zaniedbany. Wywieźliśmy wszystkie liście, również od strony dawnej Polleny. Spuściliśmy wodę ze stawów, wywozimy cały muł i nieczystości. Co roku na wiosnę czyścimy stawy. Musimy to robić, inaczej woda brzydko pachniałaby latem - wyjaśnia Marek Krzyżaniak, p.o. dyr. Palmiarni, która zarządza Parkiem Wilsona.

Pracownicy Palmiarni Poznańskiej musieli wywieźć 11 kontenerów, w których oprócz liści i mułu, znalazła się ogromna ilość śmieci. Na dnie zbiorników leżały nie tylko papierki, butelki i puszki, ale także części od rowerów. W poprzednich latach znaleziono na dnie jednego ze stawów... tapczan, a nawet... szczątki ludzkie.

To zdarzyło się kilka lat temu. Powiadomiliśmy medycynę pracy i prokuratora. W tym roku na szczęście zdarzały się tylko śmieci - powiedział Marek Krzyżaniak, p. o. dyr. Palmiarni.

Po zakończonych pracach w stawach znów pojawi się woda. Zajmie to nawet tydzień, a to dlatego, że całkowita powierzchnia zbiorników ma ok. 0,3 ha. Duuży staw ma powierzchnię wynoszącą 2436 m2 i głębokość 1,10 m. Staw pośredni ma 374 m2 powierzchni, a staw górny - 174 m2.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: