Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiklinowy plac zabaw powstał przy pływalni w Parku Kasprowicza. Posadzono przy nim mięte i poziomki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiklinowy plac zabaw powstał przy pływalni w Parku Kasprowicza. Posadzono przy nim mięte i poziomki
23-03-2015 22:54   Janusz Ludwiczak
Wierzbowa wieża życia, kryjówka z tunelem i labirynt zabaw powstał w weekend na terenie ogrodu społecznego przy pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Kolektyw Kąpielisko zaprosił najmłodszych na warsztaty tworzenia konstrukcji z wierzby.

Wierzbowy plac zabaw stanowić będzie alternatywę dla szablonowo urządzonych i ograniczających wyobraźnię dzieci placów zabaw. Warsztaty tworzenia wierzbowych konstrukcji miały zachęcić do kreatywnego zaangażowania się w proces twórczy. Najpierw na papierze, później w rzeczywistości, stworzone zostały obiekty o różnorodnych formach. Część z nich zostanie w późniejszym okresie obsadzona pnączami roślin warzywnych i ozdobnych, by dodatkowo wzbogacić charakter obiektów - objaśnia Klaudia Lewczuk z Kolektywu Kąpielisko.

Członkinie stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko zaprosiły w weekend najmłodszych do stworzenia wiklinowego placu zabaw. Najmłodsi stworzyli z gałązek z wierzby "wieżę życia", kryjówkę z tunelem i labirynt zabaw.

Dzieci chętnie zaangażowały się do pracy. Był chłopiec, który stwierdził, że to jest lepsze niż gry komputerowe. Kacper, Mateusz i Bartek przez całą sobotę i niedziele pomagali nam, pletli, przycinali, sadzili rośliny - opowiada Magdalena Garczarczyk, Kolektyw Kąpielisko.

Ogród społeczny, który od prawie roku znajduje się tuż obok pływalni letniej w Parku Kasprowicza wzbogacił się również o ogrodową aptekę i jadalny ogród.

Posadziliśmy świerk conika i bukszpan, miskant cukrowy, derenie, hortensje bukietowe w dwóch odmianach. Stworzyliśmy również ogrodową aptekę, w której będą rosnąć rośliny stosowane do leczenia, w tym różne zioła. W jadalnym ogrodzie będzie rosnąć pesto, czosnek, melisa i poziomka - dodaje Magdalena Garczarczyk.


Komentarze (1)

24-03-2015 12:32:52
Hagath
Pesto już rośnie, teraz czas na zasianie zupy pomidorowej i schabowych :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: