Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jak można zagłosować jeśli nie jesteśmy zameldowani na Łazarzu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak można zagłosować jeśli nie jesteśmy zameldowani na Łazarzu?
16-03-2015 07:21   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej we wtorek osoby, które chcą wziąć udział w wyborach osiedlowych, a nie są zameldowane w Poznaniu powinny złożyć wniosek do Wydziału Spraw Obywatelskich o dopisanie do spisu wyborców.

Osoba nie mająca stałego zameldowania na terenie Miasta Poznania może zostać dopisana do spisu wyborców na swój wniosek, złożony w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania najpóźniej w ostatnim dniu roboczym przed dniem głosowania w godzinach pracy urzędu.

Wymagane jest jednak stałe zamieszkiwanie na terenie miasta, a udowodnienie tego faktu spoczywa na wnioskodawcy. Może on przedłożyć wraz z wnioskiem stosowne dokumenty, np. umowę najmu, oświadczenie osób zamieszkujących z wnioskodawcą lub sąsiadów, umowę o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu albo dowolny dokument poświadczający fakt stałego zamieszkania na terenie miasta - wyjaśnia Wydział Spraw Obywatelskich.

Wniosek można złożyć najpóźniej w ostatnim dniu pracy Urzędu przed dniem głosowania, czyli w piątek. Jednak urzędnicy mają trzy dni na wydanie decyzji w sprawie dopisania do spisu wyborców. Dlatego wniosek najpóźniej należy złożyć we wtorek.

Dokumenty można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania. Wniosek należy złożyć w Wydziale Spraw Obywatelskich, przy ul. Libelta 16/20, parter stanowisko ds. ewidencji ludności (w systemie kolejkowym należy pobrać bilet z literą "D") w poniedziałek w godz. od 7:30 do 17:00, w pozostałe dni robocze od 7:30 do 15:30. Złożenie wniosku jest bezpłatne czynności nie podlegają opłacie skarbowej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: