Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznaj bliżej przyszłych łazarskich radnych
11-03-2015 01:31   Janusz Ludwiczak
Wystartował serwis specjalny "WYBORY ŁAZARSKIE 2015", w którym można znaleźć informacje gdzie i jak głosować? Zamieszczona została mapa z podziałem na okręgi, a także prezentacja kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz oraz specjalny serwis informacyjny, który aktualizowany jest na bieżąco.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz już w przyszłą niedzielę, 22 marca. Tego dnia będziemy wybierać 21 radnych z 59 kandydujących osób.

Przygotowaliśmy dla Państwa serwis specjalny "WYBORY ŁAZARSKIE 2015", w którym można znaleźć informacje o Osiedlu Św. Łazarz - zadaniach i kompetencjach rady osiedla, a także informator gdzie i jak głosować? Na stronie www.wybory2015.lazarz.pl również prezentacja kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz.

Kandydaci mieli osiem dni na udzielenie odpowiedzi na 10 krótkich pytań, dotyczących dzielnicy. Osoby startujące do Rady Osiedla Św. Łazarz pytaliśmy m.in. dlaczego kandydują, czy są za uruchomieniem bezpośredniego połączenia tramwajowego, łączącego Łazarz z deptakiem, czy na Łazarzu powinna zostać wprowadzona strefa płatnego parkowania, a także co można zrobić z Rynkiem Łazarskim, by nie przypominał XIX-wiecznego jarmarku. Kandydatów pytaliśmy również o remonty chodników.


Komentarze (11)

12-03-2015 13:19:23
M.
Będąc wyborcą powiem czego mi brakuje w Państwa deklaracjach. Niestety, ale dotychczas bardzo szwankowała komunikacja rady z mieszkańcami. Wiem, co mówię - kilka razy wysłałam maila, nawet nie wiem czy którykolwiek z nich doszedł... Kilka razy przewija się pomysł przemianowania tzw. Małego Rynku na parking. Od razu powiem, przepisy budowlane uniemożliwiają wprowadzenie tego pomysłu w życie (musi być zachowana odległość płyty parkingu od pierzei budynków). W ramach przyciągnięcia nowych klientów na rynek rozważyłabym jego przeorganizowanie. Obecnie mamy pomieszane stragany osób zaopatrujących się w towar na giełdzie (zazwyczaj oferujące wszystko) i producentów. Doświadczenia targu śniadaniowego pokazują, że ludzie szukają nie tylko towaru w dobrej cenie, ale i jakości. Może warto wspomóc osoby handlujące warzywami z własnych gospodarstw? Jest jeszcze kilka takich niedobitków, a to właśnie oni mogą przyciągnąć klientów. I jeszcze jedno - cieszą mnie pomysły "przyjezdnych" na ożywienie Łazarza poprzez sztukę. Ale nie zapominajmy przy tym o jednej wyróżniającej nas, ale wymierającej na naszych oczach tradycji, czyli o gwarze. W końcu Stary Marych był jednym z nas. Może warto namówić właścicieli knajpek, sklepów, itp. do umieszczania szyldów z nazwami gwarowymi.
12-03-2015 09:51:12
B. Nowacki
Co do braku odpowiedzi niektórych radnych, może nie wynikać to ze złej woli radnych czy lenistwa, ale z błędów komunikacji. Sam tego doświadczyłem, że musiałam powtórnie wysłać odpowiedzi, bo za pierwszym razem pojawił się błąd pliku i brakowało odpowiedzi, a nie byłem nawet o tym poinformowany. Odkryłem to dopiero po publikacji odpowiedzi na stronie. Liczę, że i w pozostałych przypadkach pojawią się brakujące odpowiedzi.
11-03-2015 23:21:21
roman modrzynski
Wazna jest informacja ze mozna glosowac na 21 osob czesto slysze ja juz glosuje na x .Warto wiedziec ze mozna jeszcze na 20 y Pozdrawiam
11-03-2015 18:03:12
M.Łazarz
Przypominam że w roku 2015 ze środków Rady Osiedla remontowany będzie chodnik na ul. Winklera , ul. Matejki na odcinku Grunwaldzka - Konopnickiej , wykonany zostanie projekt remontu ul.Chociszewskiego ( chodniki i zieleń) oraz z budżetu Miasta remont ul.Kolejowej ( za ogólną kwotę 9 mln zł )
11-03-2015 17:44:40
M.Łazarz
Chciałabym przypomnieć że portal lazarz.pl to nie oficjalny portal osiedlowy tylko działalność pana Janusza , bardzo cenię jego zapał , chęć informowania Nas o Łazarzu ,ale nikt nie ma obowiązku odpowiadać na pytania.Może kandydaci wybrali inną formę promocji.A może po prostu nie funkcjonują sprawnie w internecie. Nie potępiałabym i nie skreślała kogoś tylko dlatego że nie wypełnił ankiety. A odpowiedzi są różne ,wiele bardzo ogólnych. Szczególnie dziwią mnie propozycje remontów chodników na ulicach gdzie remont przeprowadzony został w ostatnich 4 latach. Czy radni nie chodzili tamtędy?Wiele sygnalizowanych do rozwiązania problemów nie leży w gestii Rady Osiedla. Ale bardzo dużo tematów jest wspólnych ,to dobrze wróży dla nowej Rady.
11-03-2015 14:05:36
Miras z Łazarza
Ci co nie odpowiedzieli na zadane pytania może są odważni, lecz nie wiedzieli jakich udzielić odpowiedzi i kompletnie nie wiedzą co się dzieje na naszym osiedlu. Może ze wstydu się wycofają, a lista do głosowania będzie krótsza, a co za tym idzie bardziej przejrzysta...
11-03-2015 13:30:04
M.
Po przeczytaniu odpowiedzi na ankietę odnoszę wrażenie, że spora część kandydatów ma małe pojęcie o możliwościach rady osiedla.
11-03-2015 12:32:34
JS
@GONIEK, nie krzycz. Nawet w sieci istnieją pewne normy dobrego wychowania. Nie wiem, czym się przejmujesz. Po prostu na tych, którzy mają gdzieś odpowiedzi na pytania nie głosuj. Jak widać są osoby z łapanki i są osoby, którym faktycznie się chce. Wybór jest prosty :) Łatwo tych, którym od samego początku się nie chce, pozbawić szans bycia radnym. Dzięki ich zachowaniu już wiem na kogo na pewno nie zagłosuję :)
11-03-2015 12:07:34
Liliana Krantz-Domasłowska
Dzięki za szybką reakcję i proszę o jeszcze jedną korektę! Imię z jedną literką "n" oraz nazwisko z "ł" . Dziękuję!!
11-03-2015 11:21:06
GONIEK
DLACZEGO WSZYSCY RADNI NIE ODPOWIEDZIELI NA ZADANE PYTANIA? STRACH ICH OGARNĄŁ? SKORO NIE POTRAFIĄ ZAJĄĆ STANOWISKA W WYMIENIONYCH KWESTIACH TO JAK BĘDĄ PRACOWAĆ NA RZECZ ŁAZARZA? WYBORCY CHCIELIBY WIEDZIEĆ NA KOGO ODDAĆ GŁOS. I Z 59 SZTUK MAMY GARSTĘ, KTÓRA ODWAŻYŁA SIĘ PUBLICZNIE WYPOWIEDZIEĆ. NO TO RESZTĘ TAJEMNICZYCH BARANÓW WYPADAŁOBY POMINĄĆ I ZAGŁOSOWAĆ NA TYCH NIEANONIMOWYCH. KANDYDACI MIELI 8 DNI NA 10 PYTAŃ... NIE UDZIELILI ODPOWIEDZI Z LENISTWA? TO JEST LEKCEWAŻENIE ELEKTORATU. WSTYD.
11-03-2015 07:30:28
paramido
Ale wybór! Moze cos sie ruszy w dzielni..
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: