Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Głogowskiej 35 będzie Galeria Fotografii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Głogowskiej 35 będzie Galeria Fotografii
28-02-2015 15:07   Janusz Ludwiczak
Przy zbiegu ulic Głogowskiej i Gąsiorowskich powstanie Galeria Fotografii. Odbywać będą się w niej nie tylko wystawy, ale również spotkania z fotografami, warsztaty edukacyjne czy archiwum społeczne.

Z inicjatywy Związku Polskiego Artystów Fotografików Oddział Wielkopolska przy współpracy Instytutu Fotografii ProFotografia i wsparciu miasta Poznania powstanie Galeria Fotografii. Na razie będzie mieścić się przy ul. Głogowskiej 35.

Będzie to nowoczesne centrum fotografii. Przy okazji wystaw najlepszych fotografów dokumentalnych z Polski i Europy będzie odbywała się część edukacyjna, wszelkiego rodzaju warsztaty, spotkania z fotografami czy tworzenie archiwum społecznego i miejsce spotkań. Będziemy chcieli udostępnić Galerię dla fotografów amatorów, którzy będą mogli nie tylko skonsultować swoje prace, ale zorganizować warsztaty i nauczyć się fotografii. Udało nam się pozyskać od ZKZL-u lokal przy ul. Głogowskiej 35 - powiedział Adrian Wykrota, fotograf, członek Związku Polskiego Artystów Fotografików Oddział Wielkopolska.

W piątek, 13 marca o godz. 18:00 odbędzie się pierwszy wernisaż Galerii Fotografii. Z tej okazji pomysłodawcy organizują akcję "Transformacja".

Chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę. Ponad 4 tysiące zaangażowanych osób - fanów fotografii nie może się mylić. Takie miejsce w Poznaniu jest potrzebne. W piątek, 13 marca zapraszamy na spotkanie połączone z pierwszą wystawą. Będzie to wystawa artysty wyjątkowego, pierwsza taka ekspozycja w Poznaniu. Autorami prac będziecie Wy - drodzy przyjaciele fotografii. Nawiązujemy w ten sposób do początków tego typu prezentacji fotografii w Poznaniu, którego pionierami byli Janusz Nowacki i Grzegorz Osztynowicz, którzy organizowali w połowie lat 80-tych "Salon dla poznaniaków" - tłumaczy Mariusz Forecki.

Organizatorzy proszą o przesłanie na adres: zpaf@zpafpoznan.pl zdjęć o tematyce dokumentalnej, reporterskiej, ulicznej. Każdy autor może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia (dłuższy bok powinien mieć nie mniej niż 3000 pikseli; w tytule maila należy wpisać: TRANSFORMACJA).

200 najlepszych za darmo wydrukujemy i wspólnymi siłami powiesimy na ścianach galerii. Ze wszystkich fotografii złożymy pokaz slajdów, który przez cały dzień otwarcia wystawy będzie wyświetlany na ścianach galerii. Nie narzucamy tematyki. Ponadto w dzień otwarcia od rana będziemy w galerii czekać z drukarką gotową do wydruku otrzymanych fotografii. Wystartujemy z projektem Archiwum Społecznego - dodaje Adrian Wykrota.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: