Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Oh Andy… you make me so shaking!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Oh Andy… you make me so shaking!"
26-02-2015 07:48   Redakcja
"Oh Andy… you make me so shaking" – taki tytuł nosi najnowszy projekt Szymona Kurpiewskiego, który przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Galeria Ego zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż i otwarcie nietypowej wystawy.

Swego czasu prace Warhola reprodukowane były nawet na papierze toaletowym. Świat nabywców sztuki masowo wszedł do super-marketów bezmyślnie poddając się świadomej manipulacji marketingowej. Przewrotne marzenie amerykańskiego geniusza spełniło się!

Najnowszy projekt graficzny Szymona Kurpiewskiego przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Oh, Andy…to na pierwszy rzut oka barwne i przyjazne dla oka collages, które po wnikliwszej analizie zaskakują swobodnym połączeniem symboli popkulturowych i religijnych, oraz – co istotne - powracającym wątkiem homo-erotycznym, także w wulgarnym, obscenicznym aspekcie. Ostre, mocne i wyraziste kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że prace, jak atrakcyjne towary na półkach sklepowych cieszą oczy i budzą trudną do opanowania chęć posiadania. Dopiero po bliższym przyjrzeniu przedstawiane scenki budzą zaskoczenie, niepewność, a nawet szok - wyjaśnia Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy.

Kurpiewski w sposób ironiczny naśmiewa się ze zjawiska konsumpcjonizmu, który w wydaniu współczesnym stał się jeszcze bardziej bezgraniczny( by nie rzec głupi), agresywniejszy a nawet niebezpieczny. U Szymona konsumpcjonizm ten oscyluje także wokół sfery seksualnej człowieka graniczącej z seksualnym zezwierzęceniem - dodaje Mateusz Kozieradzki.

Wernisaż i otwarcie wystawy "Oh Andy… you make me so shaking" Szymona Kurpiewskiego w piątek, 27 lutego o godz. 19:00 w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3. Wstęp wolny. Uwaga! Wystawa dla osób powyżej 18 roku życia.


Fot: mat.org.

Komentarze (3)

01-03-2015 10:39:55
JS
Precz z wiecznie narzekającym Łazarzaninem!
28-02-2015 22:03:46
poznaniak
Lazarzanin, jesteś ignorantem i tyle. Byłem na tej wystawie i jest genialna, błyskotliwa. Bardzo pozytywnie prowokacyjna. Jednak proponuję założyć papcie i się przejść znim napiszesz cokolwiek więcej... z pozdrowieniami.
26-02-2015 08:14:43
Łazarzanin
Już zakładam papcie i lecę oglądać te prowokacyjne bohomazy. Precz z takimi inicjatywami!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: