Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Oh Andy… you make me so shaking!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Oh Andy… you make me so shaking!"
26-02-2015 07:48   Redakcja
"Oh Andy… you make me so shaking" – taki tytuł nosi najnowszy projekt Szymona Kurpiewskiego, który przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Galeria Ego zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż i otwarcie nietypowej wystawy.

Swego czasu prace Warhola reprodukowane były nawet na papierze toaletowym. Świat nabywców sztuki masowo wszedł do super-marketów bezmyślnie poddając się świadomej manipulacji marketingowej. Przewrotne marzenie amerykańskiego geniusza spełniło się!

Najnowszy projekt graficzny Szymona Kurpiewskiego przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Oh, Andy…to na pierwszy rzut oka barwne i przyjazne dla oka collages, które po wnikliwszej analizie zaskakują swobodnym połączeniem symboli popkulturowych i religijnych, oraz – co istotne - powracającym wątkiem homo-erotycznym, także w wulgarnym, obscenicznym aspekcie. Ostre, mocne i wyraziste kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że prace, jak atrakcyjne towary na półkach sklepowych cieszą oczy i budzą trudną do opanowania chęć posiadania. Dopiero po bliższym przyjrzeniu przedstawiane scenki budzą zaskoczenie, niepewność, a nawet szok - wyjaśnia Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy.

Kurpiewski w sposób ironiczny naśmiewa się ze zjawiska konsumpcjonizmu, który w wydaniu współczesnym stał się jeszcze bardziej bezgraniczny( by nie rzec głupi), agresywniejszy a nawet niebezpieczny. U Szymona konsumpcjonizm ten oscyluje także wokół sfery seksualnej człowieka graniczącej z seksualnym zezwierzęceniem - dodaje Mateusz Kozieradzki.

Wernisaż i otwarcie wystawy "Oh Andy… you make me so shaking" Szymona Kurpiewskiego w piątek, 27 lutego o godz. 19:00 w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3. Wstęp wolny. Uwaga! Wystawa dla osób powyżej 18 roku życia.


Fot: mat.org.

Komentarze (3)

01-03-2015 10:39:55
JS
Precz z wiecznie narzekającym Łazarzaninem!
28-02-2015 22:03:46
poznaniak
Lazarzanin, jesteś ignorantem i tyle. Byłem na tej wystawie i jest genialna, błyskotliwa. Bardzo pozytywnie prowokacyjna. Jednak proponuję założyć papcie i się przejść znim napiszesz cokolwiek więcej... z pozdrowieniami.
26-02-2015 08:14:43
Łazarzanin
Już zakładam papcie i lecę oglądać te prowokacyjne bohomazy. Precz z takimi inicjatywami!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: