Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczny posiłek u sióstr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczny posiłek u sióstr
24-12-2008 15:17   Janusz Ludwiczak
Ponad tysiąc bezdomnych, samotnych i potrzebujących spędzi święta w jadłodajni Caritas. Siostry Franciszkanki przygotowały wigilię i świąteczny posiłek.

Samotni, potrzebujący i bezdomni w wigilię przedpołudniem zjedli tradycyjny barszcz z uszkami, zupę grzybową, kapustę z grzybami oraz karp w jadłodajni Caritas przy ulicy Niegolewskich 23. Było także dzielenie się opłatkiem. Po posiłku każdy otrzymał paczkę żywnościową, odzież i potrzebne środki.

Siostry Albertynki przygotowały też ciepły posiłek w drugi dzień świąt. W I dzień świąt działać będzie jadłodajnia Caritas przy ulicy Ściegiennego.

Świąteczny posiłek dla samotnych i bezdomnych nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc poznaniaków. Około 3 tony żywności i 23 tysiące złotych udało się zebrać przez siostry zakonne i Caritas podczas Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka ta została przeprowadzona m.in. 27 września na Rynku Łazarskim przez siostry zakonne i Caritas. Codziennie jadłodajnia Sióstr Franciszek Rodziny Maryi przy ulicy Niegolewskich 23 oraz Sióstr Albertynek przy ul.Ściegiennego wydają codziennie nawet 1200 posiłków.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: