Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uwaga kierowcy! Czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na kilku skrzyżowaniach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uwaga kierowcy! Czasowe wyłączenia sygnalizacji świetlnych na kilku skrzyżowaniach
13-12-2014 12:58   Janusz Ludwiczak
W związku z budową systemu ITS przez cały weekend nie będą działać sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej oraz Bukowskiej i Marceliskiej. W przyszłym tygodniu nie będą działać światła na skrzyżowaniach ulic Grunwaldzkiej i Matejki, Hetmańska/Kolejowa oraz Bukowska/Szylinga/Kraszewskiego.

W sobotę i niedzielę przez cały dzień nie będą działać sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic Przybyszewskiego i Marcelińskiej oraz Bukowskiej i Przybyszewskiego.

W kolejnych dniach nie będą działać "światła" na skrzyżowaniach:
• 15 grudnia – Przybyszewskiego/Rokietnicka;
• 17 - 18 grudnia - Grunwaldzka/Matejki;
• 18 – 19 grudnia – Hetmańska/Kolejowa;
• 22 grudnia - Bukowska/Szylinga/Kraszewskiego

Wyłączenia mają związek z budową systemu ITS.

Prace modernizacyjne mogą być prowadzone w sprzyjających warunkach atmosferycznych. W przypadku złych warunków atmosferycznych prace mogą zostać przesunięte w czasie lub zostać odwołane. Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Planowany termin zakończenia prac to 31 marca 2015 roku. Wartość brutto umowy wynosi ponad 82,9 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-12-2014 16:06:23
morlock
Dzięki za ostrzeżenie i jako czarnowidz obawiam się że wdrożenie systemu ITS będzie się dłłługo przejawiać takimi samymi eksperymentami jak to miało miejsce przy zbiegu Kasprzaka/Matejki, Niegolewskich. Piszę jako kierowca, pieszy i klient MPK. Przyznam że synchronizacja obowiązująca teraz na w/w przeze mnie winklu jest świetna. Poligon trwał i trwał i ... A sruuu bo i tak liczy się skutek. Oby ITS zadziałał wcześniej dobrze lub jeszcze "dobrzej" tak na marginesie chciałem przyuważyć bynajmniej :-).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: