Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi zamieniły się w parkur - setki koni skacze przez przeszkody na Cavaliadzie {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi zamieniły się w parkur - setki koni skacze przez przeszkody na Cavaliadzie {GALERIA ZDJĘĆ}
05-12-2014 13:44   redakcja, MTP
Ponad 400 koni przyjechało na Targi, by wziąć udział w Cavaliadzie, czyli zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody. W ramach Cavaliady odbywają się konkursy, w których najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy walczyć będą nie tylko o cenne punkty Pucharu Świata, ale także o pulę nagród o łącznej wartości ponad 450 tysięcy złotych. Swój udział potwierdziły już 24 reprezentacje, m.in. z Niemiec, Holandii, Belgii, Czech, Węgier, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Irlandii, Rosji, Japonii czy Hong Kongu. Każdego dnia od rana do wieczora w specjalnie do tego przygotowanych dwóch pawilonach - nr 5 i 7a publiczność może oglądać liczne pokazy jeździeckie.

Cavaliada, czyli zawody jeździeckie na najwyższym poziomie odbywają się na Targach już po raz piąty. W tym roku konkursy odbywają się równolegle na dwóch parkurach. Do Poznania przyjechali światowej sławy zawodnicy, wśród nich jeździec z pierwszej 20-tki światowego rankingu – Jur Vrieling.

Jeszcze nigdy na zawodach w Polsce nie było tak wysoko sklasyfikowanego w światowym rankingu jeźdźca-skoczka. Vrieling jest w tej chwili 16, a swoją pozycję zawdzięcza bardzo udanym startom w mijającym roku. Jego bezbłędny przejazd przyczynił się do zdobycia przez drużynę Holandii Mistrzostwa Świata na WEG w Normandii. Potem wraz z kolegami w Barcelonie wygrał jeszcze finał Furusiyya Nations Cup 2014. Zawodnik świetnie rozpoczął rywalizacje w nowym sezonie Pucharu Świata triumfując w pierwszych zawodach Ligi Europy Zachodniej w Oslo. Nie można zapomnieć, że Jur jest srebrnym drużynowym medalistą IO w Londynie i trzykrotnym Mistrzem Holandii. Lubi przyjeżdżać do Polski. Wygrywał konkursy zaliczane do Rankingu FEI w: Lesznie, Poznaniu i Warszawie. Jur z ojcem Janem (był Mistrzem Holandii w skokach) prowadzi własną stajnię sportową w Holwierde. Razem z nim trenuje jego partnerka życiowa Suzanne Tepper, którą również będziemy gościć po raz kolejny w Poznaniu.

W pierwszym dniu Cavaliady Sport odbyły się cztery konkursy na głównej arenie. W pierwszym konkursie CSI3*-W zaliczanym do Małej Rundy pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu wygrał reprezentant Polski – Leszek Gramza.

W konkursie drugim Cavaliady Poznań Średniej Rundy, pod patronatem prezesa Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, pierwsze miejsce należało do reprezentanta Belgii Wilm Vermeir. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci Polski: Oskar Murawski i Mściwoj Kiecoń.

W konkursie 3 CSI3* Dużej Rundy pod patronatem Poznań Congress Center, o nagrodę Idea.Expo.MTP wygrał reprezentant Niemiec Andreas Brenner. Drugie miejsce również należało do niemieckiego zawodnika – Christiana Hessa. Na trzeciej pozycji uplasował się Jur Vrieling. Był to ważny konkurs, ponieważ 15 kolejno sklasyfikowanych par zakwalifikowało się do niedzielnego Grand Prix. Poziom sportowy był wysoki, ponieważ na 76 zawodników, tylko 18 pokonało parkur bezbłędnie, w tym trzech Polaków. Kolejna szansa na zapewnienie sobie startu w Grand Prix będzie jutro w prestiżowym konkursie dużej rundy zaliczanym do rankingu FEI, którego pula nagród wyniesie blisko 100 tysięcy złotych.

Pierwszy dzień Cavaliady zakończył konkurs Potęga Skoków pod patronatem prezesa TVP SA, o nagrodę Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, który polega na pokonywaniu coraz wyższych przeszkód. W rywalizacji wzięło udział 12 par. Skok o wysokości 215 cm oddały 3 pary, zajmując ex aequo pierwsze miejsce - Alexandr BELEKHOV na koniu BIVALDI, Bert PROUVE na koniu FEED BACK i Andrius PETROVAS na koniu ARTISA.

Równolegle na parkurze B, w hali 7A, miały miejsce konkursy CLAAS Halowego Pucharu Polski WKKW – skoki oraz ujeżdżenie pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, o nagrodę CLAAS Polska. Poza tym rozegrano zawody rangi CSI1* oraz CSIYH WECHTA YOUNGSTER CUP. W konkursie YH1 o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich wygrał Jakub Krzyżosiak na koniu Nicole. Z kolei w konkursie OS1 o nagrodę firmy Miralex pierwsze miejsce zajęła osiemnastoletnia amazonka Adrianna Ostrowska.

"Cavaliadzie" towarzyszą targi sprzętu jeździeckiego. Imprezę zakończy w niedzielę Grand Prix Poznania, w którym zawodnicy będą walczyć o punkty zaliczane do Pucharu Świata.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: