Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK remontowało torowisko na Głogowskiej, które powstało osiem lat temu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK remontowało torowisko na Głogowskiej, które powstało osiem lat temu
26-11-2014 07:24   Janusz Ludwiczak
Przez trzy dni MPK remontowało tory tramwajowe na ul. Głogowskiej, w rejonie skrzyżowania z Potockiej. Jak zapewnia przewoźnik remont był konieczny. Sęk w tym, że w 2006 roku przy okazji przebudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ułożono tutaj zupełnie nowe torowisko.

W sobotę, niedzielę i poniedziałek prowadzona była naprawa torowiska tramwajowego na ulicy Głogowskiej, pomiędzy ul. Potockiej a Załęże. Przez trzy dni tramwaje linii nr 5 i 14 kursowały objazdem przez Wildę, a "ósemka" i "jedenastka" jeździły przez Rondo Jeziorańskiego. Od przystanku Głogowska/Hetmańska do Ronda Kaponiera kursowały autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pasażerów. Monitorujemy stan torowisk. Poza planowanymi wcześniej naprawami i remontami, przeprowadzamy również takie, których wymaga nagła sytuacja. Bieżący monitoring stanu torowisk wykazał, że bezzwłocznej naprawy wymagało torowisko na ul. Głogowskiej, na odcinku od skrzyżowania Głogowska/Hetmańska do ul. Klaudyny Potockiej - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Sęk w tym, że latem 2006 roku przy okazji przebudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ułożono w tym miejscu zupełnie nowe torowisko. Jak widać zużyło się w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Naprawa torowiska na ulicy Głogowskiej była typowo interwencyjna. Stan torów wymagał naszej szybkiej interwencji. Pracowaliśmy do późnych godzin wieczornych. W świetle umowy z miastem MPK przeprowadza remonty torowisk w zakresie bieżącej eksploatacji. Generalne remonty przeprowadza miasto, czyli Zarząd Transportu Miejskiego. My wymieniamy pewne odcinki torowisk, z nawierzchnią, podlewem. Stan torowisk sprawdzają nasi pracownicy z Wydziału Torów oraz motorniczowie. Otrzymujemy również sygnały od mieszkańców, którzy informują nas np. o nagłym i nadmiernym hałasie. Staramy się na bieżąco interweniować. Remontujemy torowiska za tyle pieniędzy ile mamy, ale nie mamy ich zbyt wiele - zaznacza Iwona Gajdzińska z MPK.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: