Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kandydat na prezydenta, który liczy na naiwność poznaniaków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydat na prezydenta, który liczy na naiwność poznaniaków
13-11-2014 07:27   Janusz Ludwiczak
Bogdan Grobelny ze Szczecina to ósmy kandydat na prezydenta Poznania. Niestety nie poznacie Państwo programu kandydata i tego jak zamierza rządzić stolicą Wielkopolski w przypadku wygranych wyborów przez najbliższe cztery lata. Pomimo wielu próśb ani sam kandydat ani przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Bogdana Grobelnego nie udzielili odpowiedzi na nasze pytania, tak jak uczyniło to pozostalych siedmioro kandydatów na prezydenta Poznania. Bogdan Grobelny przyznał wprost na antenie Radia Szczecin, że kandyduje, bo liczy na pomyłki poznaniaków.

Przez ostatnie dwa tygodnie codziennie w dni robocze publikowaliśmy wywiady z osobami ubiegającymi się o fotel gospodarza naszego miasta, w kolejności według otrzymanych odpowiedzi na nasze pytania. Kandydatów na prezydenta Poznania pytaliśmy m.in. jakich zmian chcieliby w mieście, czy są za powstaniem tramwaju na Naramowice i os. Kopernika, czy nad Wartą powinien powstać bulwar, a także jak można poprawić funkcjonalność Dworca Głównego czy w Parku Kasprowicza powinien powstać kryty basen. Kandydaci na prezydenta Poznania byli pytani również o strefę parkowania na Łazarzu, co można zrobić z Rynkiem Łazarskim, by nie przypominał XIX-wiecznego jarmarku oraz jak uratować ulicę Głogowską.

Kandydaci mieli 10 dni na udzielenie odpowiedzi. Z możliwości tej skorzystało siedmioro osób, ubiegających się o fotel gospodarza Poznania: Tadeusz Dziuba (PiS), Jacek Jaśkowiak (PO), Anna Wachowska-Kucharska, Zygmunt Kopacz (Nowa Prawica), Tomasz Lewandowski (SLD), Ryszard Grobelny (Teraz Wielkopolska) i Maciej Wudarski (Prawo do Miasta), poza jedynym... Bogdanem Grobelnym.

Niestety nie poznacie Państwo programu kandydata i tego jak zamierza rządzić stolicą Wielkopolski w przypadku wygranych wyborów przez najbliższe cztery lata. Pomimo wielu próśb ani sam kandydat ani przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Bogdana Grobelnego nie udzielili odpowiedzi na nasze pytania.

O Bogdanie Grobelnym wiadomo tyle, że ma 56 lat, ukończył Politechnikę Szczecińską, jest przedsiębiorcą i wynalazcą, a także biegłym sądowym z zakresu budownictwa. Kandyduje do Rady Miasta Szczecina, jest "jedynką" w okręgu nr 2, obejmującym osiedla: Nowe Miasto, Pomorzany, Gumieńce, Turzyn i Śródmieście Zachód.

Bogdan Grobelny przyznał wprost na antenie Radia Szczecin, że kandyduje, bo liczy na pomyłki poznaniaków.

Nasza przyjęta strategia powoduje to, że prócz tych osób, które w sposób świadomy zagłosują część odda głosy przez pomylenie. Jest to świadome działanie. Mogę odebrać część głosów osób, które głosują tylko na nazwisko - powiedział w programie "Rozmowy pod krawatem" na antenie Radia Szczecin w ubiegły czwartek, 6 listopada.

Na pytanie Natalii Skawińskiej, dziennikarski prowadzącej program odnośnie wariantu skomunikowania Naramowic Bogdan Grobelny odpowiedział śmiechem... po czym dodał, że najlepszym rozwiązaniem byłaby prywatyzacja komunikacji miejskiej.

Komitet Wyborczy Wyborców Bogdana Grobelnego chciał początkowo zarejestrować się pod nazwą "Lista Grobelnego", jednak komisarze wyborczy uznali, że taka nazwa może wprowadzać w błąd i odmówili zarejestrowania.

Okazuje się, że w wyborach samorządowych startuje w sumie ośmiu Grobelnych, wśród których są m.in. Ryszard Grobelny - kandydat na prezydenta Poznania, Ryszard Franciszek Grobelny - kandydat PO do Rady Miasta Poznania, Bartosz Ryszard Grobelny - kandydat do Rady Miasta KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska. Natomiast do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego startuje Tomasz Grobelny z KWW Lista Bogdana Grobelnego.

Aktualizacja godz. 21:27: Dziękujemy za bezpłatną reklamę. Doskonale wpisał się Pan w wyznaczony scenariusz - napisał dziś do nas, już po publikacji Wojciech Rosada, rzecznik KWW Bogdana Grobelnego.. Szkoda, że kontakt z komitetem nawiązał się dopiero teraz, ale ocenę pozostawiamy Państwu.


Fot: Piotr Kołodziejski/Radio Szczecin

Komentarze (3)

16-11-2014 21:42:58
gilas k.
a ja uwazam ze ma szanse obiecał mi prace w rzadzie i licze na to ze wygra w koncu wiele nas łaczy.
13-11-2014 21:21:55
Hania
To napewno jest niepowazne ze strony tego pana. Szkoda czasu na pisanie o tym panu skoro on nie ma nic do powiedzenia.
13-11-2014 08:00:30
kaśka
A czy pan Bogdan Grobelny był chociaż w Poznaniu? Gość jest nie poważny jaja sobie robi, ale znajdą się kretyni, którzy na niego zagłosują nie tylko przez "pomylenie".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata o stereotypach przygotowana przez wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: