Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Śląsk wraca na targi po 51 latach - mamy zaproszenia dla Państwa {KONKURS} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Śląsk wraca na targi po 51 latach - mamy zaproszenia dla Państwa {KONKURS}
17-10-2014 06:41   Janusz Ludwiczak
W Sali Ziemi MTP wystąpi znany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert uświetni jubileuszową 25-tą edycję targów turystycznych Tour Salon. Zespół już raz występował na targach przeszło pół wieku temu. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia.

Galowy Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk zatytułowany "A to Polska właśnie" odbędzie się w pierwszym dniu targów Tour Salon, w czwartek 23 października, w Sali Ziemi MTP o godz. 18:00. W trakcie koncertu poznamy nie tylko kulturę i folklor śląski, ale całą polską kulturę ludową. Posiadacze biletów na galowy koncert Śląsk, wejdą na targi Tour Salon za darmo oraz otrzymają pamiątki na stoisku Regionu Śląskiego.

Ciekawostką jest fakt, że Zespół Śląsk w pełnym, 120-osobowym składzie – chóru, orkiestry i baletu – dokładnie 51 lat temu, w 1963 roku koncertował na targach, o czym przypomina plakat z tamtego czasu.

W programie znajdą się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne założyciela Zespołu do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

„Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. Wielki Ambasador Polskiej Kultury – 8 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na pięciu kontynentach. W swoim dorobku Zespół ma także 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji "Śląska". Pięć Złotych Płyt, jedną Platynową, kilka nominacji do „Fryderyków”.

Bilety w cenie 45 zł są dostępne m.in. na: www.bilety.sollus.pl, www.ticketpro.pl, Centrum Informacji Miejskiej (CIM), a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn oraz w dniu koncertu w kasach MTP.

Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenia. Aby zdobyć wejściówkę należy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: Z jakiej okazji Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpił we wrześniu w Poznaniu?
a) odpustu w Parafii Matki Boskiej Bolesnej
b) 10-lecia kościoła Łaski Bożej i Centrum Parafialnego Parafii Ewangelicko-Augsburskiej
c) 40-lecia hali Arena
Zgłoszenia wraz z podaniem imienia i nazwiska należy przesłać na naszą skrzynkę e-mailową: konkurs@lazarz.pl do soboty, 18 października 2014 do godz. 18:00.
Wśród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy 2 podwójne zaproszenia na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który odbędzie się w czwartek, 23 października 2014 r. o godz. 18:00 w Sali Ziemi MTP.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Aktualizacja 18.10.2014 godz. 23:30: Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, ale do rozdania mamy tylko dwa zaproszenia. "Sierotka marysia" tym razem przyniosła szczęście Barbarze Cierlik i Karolinie Przybylskiej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Zwycięzcy konkursu zostali powiadomieni e-mailem zwrotnym o sposobie odebrania nagrody. Już wkrótce kolejne konkursy.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: