Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wyprowadzi się z Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wyprowadzi się z Matejki
15-10-2014 09:42   Janusz Ludwiczak
W przyszłym roku gmach Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50 opuści Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. Jednostka zostanie przeniesiona do Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego na Dębinie.

Urząd Miasta chce przenieść Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, w którym możemy m.in. założyć własną firmę do Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego na Dębinie z kilku powodów. Jednym z nich jest zbyt mała liczba miejsc postojowych dla klientów pozostawiających swoje samochody w rejonie ulicy Matejki. Kolejna przyczyna to za mała liczba pomieszczeń, które potrzebuje jednostka.

Przeprowadziliśmy badania na klientach, którzy obecnie odwiedzają siedzibę Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ul. Matejki. Wskazują na dobrą obsługę, ale w warunkach nienajlepszych. Zwracali uwagę na brak możliwości parkowania, większość z klientów wydziału są to osoby, które przyjeżdżają samochodem. Wskazywane były też plusy jak położenie w centrum miasta. Od kilku lat toczy się dyskusja o nowej siedzibie dla tego wydziału, który w tej chwili nie jest już centrum administracyjnym, ale forum pomocy dla przedsiębiorców - prowadzone są tam m.in. szkolenia. Budynek, w którym znajduje się dziś Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa jest pod ochroną konserwatorską. Prowadzimy rozmowy z Parkiem Technologicznym - powiedział Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

W ciągu miesiąca zrobimy harmonogram. Będzie to spora operacja logistyczna. Czekamy też na uchwalenie budżetu. W budynku przy ul. Matejki 50 nadal będzie jeszcze działać call-center, czyli Poznań Kontakt czy również delegatura MOPR. Ten budynek jest ładny, duży, ale nie do celów nowoczesnego urzędu. Jesteśmy przed decyzjami ostatecznymi - dodaje Paweł Marciniak.

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa miałby przeprowadzić się na Dębinę w połowie przyszłego roku. Rocznie jednostkę tą odwiedza ponad 60 tysięcy petentów. Natomiast w szkoleniach organizowanych przez wydział uczestnicy średnio 5 tys. osób.


Komentarze (2)

06-02-2015 15:23:04
przedsiębiorca z Łazarza
Szanowna Redakcjo Pan Paweł się myli... Wspieranie i promocja przedsiębiorczości oraz zatrudnienia to ostatnie z sześciu zadań Wydziału Działalnosci Gospodarczej i Rolnictwa http://m.bip.poznan.pl/bip/wydzial-dzialalnosci-gospodarczej-i-rolnictwa,15/ Co kryje się pod pojęciem forum pomocy dla przedsiębiorców? Czy czynnościami dministracyjnymi nie są następujące sprawy, które po przeprowadzce będzie prowadził Wydział: 1.zakładanie działalności gospodarczej przez osoby fizyczne, 2.przyjmowanie i rozpatrywanie oraz wydawanie zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych oraz decyzji o wygaśnięciu lub cofnięciu zezwolenia 3.prowadzenie spraw dot zezwoleń oraz licencji na transport drogowy 4.wystawianie kart wędkarskich/łowiectwa...?
16-10-2014 07:05:02
De.
Na Dębinie jest Poznański Park Technologiczno Przemysłowy (PPTP)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: