Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

20 godzin muzyki i rockowa zabawa w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
20 godzin muzyki i rockowa zabawa w Arenie
24-09-2014 06:45   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Już po raz trzeci w Arenie odbędzie się LuxFest. Trzecia edycja poznańskiego festiwalu to dwa dni koncertów kilkunastu wykonawców, wielka feta 25-lecia Acid Drinkers (uwieńczona występem oryginalnego składu z roku 1989!), a zarazem jedyna impreza rockowa, na której mile widziani są nie tylko dorośli fani, ale i dzieci - za sprawą wielkiej strefy zajęć muzycznych i plastycznych.

Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań - mówi Robert "Litza" Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu.

Pomysł chwycił - w tym roku LuxFest odbywa się w Poznaniu i Krakowie, a na 2015 roku ma już zaproszenie z Torunia. Tymczasem jednak czeka nas trzecia edycja w Poznaniu - mieście, w którym narodziły się wszystkie muzyczne projekty Litzy, z Acid Drinkers, Luxtorpedą i Arką Noego na czele.

Gwiazdą pierwszego dnia będą gospodarze czyli sama Luxtorpeda. W ciągu trzech lat nagrali trzy świetnie przyjęte albumy, a utwory "Autystyczny", "Wilki dwa" i "Mambałaga" znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów, między innymi radiowej Trójki. W Arenie Litza, Hans i reszta zespołu zaprezentują wszystkie utwory ostatniej płyty "A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki", oraz hity z poprzednich albumów.

Druga wielka atrakcja to koncertowa poznańska premiera "N.E.O." - nowej płyty hip-hopowców z Pięć Dwa, których liderem jest znany z Luxtorpedy raper Hans. Zespół przebył długą drogę od czasów, w których nagrywał hity jak "To My Polacy" i "Konfrontacje". "N.E.O." zawiera dojrzałe muzycznie utwory z poetyckimi tekstami.

Występ Pięć Dwa to nie jedyny hip-hopowy akcent pierwszego dnia festiwalu, podczas którego wystąpi również Jarecki & BRK. Sympatyków muzyki folkowej z pewnością ucieszy koncert Dikandy. Najlepszym, rodzinnym wstępem do sobotniej zabawy będzie koncert Arki Noego, która oprócz hitów "Święty uśmiechnięty" czy "Nie boję się, gdy ciemno jest" zagra po raz pierwszy nowe piosenki. Luxfest będzie zatem miejscem koncertowej prapremiery płyty Arki zatytułowanej "Petarda".

Największym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu będzie koncert legendy polskiego metalu. Specjalnie z okazji jubileuszu Acid Drinkers wystąpią w oryginalnym składzie i wraz z Litzą zaprezentują materiał z pierwszej płyty "Are You A Rebel?". Nie zabraknie również utworów, zagranych z aktualnym gitarzystą Yankielem, w tym z nowej płyty "25 Cents For A Riff".

Drugi dzień festiwalu to także pierwszy od dłuższego czasu koncert 2 Tm 2,3 w rockowym repertuarze. Występ Tymoteusza poprzedzi Natalia Niemen, dzięki której odkryjemy nieznane utwory jej ojca Czesława Niemena. Ciekawym i pełnym energii wydarzeniem będzie koncert Jelonka, skrzypka czerpiącego inspirację z wielu gatunków muzyki, od klasyki po metal. Miłośnicy mocniejszych brzmień będą zainteresowani również koncertami zespołów Fuzz i Atom.

Oprócz koncertu Arki Noego, najmłodsi uczestnicy spędzą czas w przygotowanej dla nich strefie LuxArt i wezmą udział w kreatywnych warsztatach artystycznych.

Dzieci grały na bum-bum rurkach, rzeźbiły figurki z modeliny i filcu, budowały i programowały roboty, uczyły się grania na instrumentach muzycznych, a przede wszystkim spędzały czas z rodzicami. W tym roku zatrudniamy 20 prowadzących warsztaty artystów i ponad stu wolontariuszy. Żadne dziecko nie będzie się nudzić - zapewniają odpowiedzialne za LuxArt Luiza Niedźwiedzka i Dobrochna Friedrich, żona Litzy.

LuxFest to szansa dla mniej doświadczonych zespołów do zaprezentowania się przed szerszą publicznością, dlatego w oba dni festiwalowe, publiczność rozgrzewać będą laureaci ogólnopolskiego konkursu Nasze Miasto Gra.

To wydarzenie organizowane dla wszystkich. Mówi się, że dla młodzieży, ale tam młodzież jest w różnym wieku, także to starsza :) Zapraszam, więc naprawdę wszystkich. Sam na 25-lecie Acid Drinkers przygotowałem nagrodę. Mógłbym powiedzieć co to będzie, ale to niespodzianka więc nie powiem. Ale będzie to niespodzianka metalowa! - zapowiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Bilety na jeden dzień festiwalu kosztują 45 złotych, natomiast dwudniowy karnet - 85 złotych. Specjalne ceny obowiązują dla dzieci: wstęp najmłodszych (do 3 lat) jest darmowy, a bilet dla starszego dziecka to jedynie 20 złotych za dzień.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: