Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ratowali błękit nieba, wczuwając się w klimat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ratowali błękit nieba, wczuwając się w klimat
03-12-2008 00:41   Janusz Ludwiczak
Tuż przed Konferencją Klimatyczną, w miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 69 odbył się happening ekologiczny. Tego dnia uczniowie do szkoły musieli przyjść ubrani w kolorach ziemi i ekologii, czyli na zielono. W szkole odbyła się też prezentacja multimedialna na temat norweskich lodowców, a uczniowie śpiewali piosenki związane z ekologią. Pierwszo, drugo i trzecioklaciści musieli z gazety w sztuce origami wykonać żyrafę, zaś uczniowie starszych klas wykonali makietę z drzewkami także w tej japońskiej sztuce składania papieru. Na ścianach szkoły pojawiły się antyśmieciowe hasła, w dodatku w języku angielskim i niemieckim.

W piątek, 28 listopada tuż przed Konferencją Klimatyczną ONZ w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego przy ulicy Jarochowskiego 62 odbył się happening ekologiczny. Uczniowie obejrzeli zdjęcia, pokazujące między innymi zagrożenia wynikające z topnienia lodowców oraz przedstawienie teatralne, w którym pokazano co nam grozi, jeżeli nie będziemy dbać o środowisko.

Wszyscy uczniowie, a także nauczycieli tego dnia musieli przyjść do szkoły ubrani na zielono, w barwach ekologii i ziemi.

Chętni, mogli śpiewać piosenki w występach karaoke o tematyce ekologicznej. Do wspólnego śpiewania włączyli się też nauczyciele. Pierwszo, dwu i trzecioklasiści musieli na czas z gazet wykonać żyrafę w technice origami, zaś starsze klasy uczestniczyły w konkursie, polegającym na wykonaniu makiety z drzewkami.

Uczniowie "sześćdziesiątkidziewiątki" wykonali też na dużych formatach plakaty, na których znalazły się hasła antyśmieciowie i instrukcje jak segregować śmieci i to w dodatku w języku angielskim i niemieckim, bo przecież w SP69 języka naszych zachodnich sąsiadów uczą się już od 1 klasy, zaś języka angielskiego od klasy 4.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w ekologicznym happeningu otrzymali żarówki energooszczędne i poradniki jak oszczędzać energię w domu.

Szkoła Podstawowa nr 69 otrzymała też w dniu 21 listopada dyplom "Szkoła z klimatem" na ręce dyrektor - Ewy Baranowskiej od Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania za działania na rzecz przeciwdziałania globalnemu oświetleniu i zmian klimatycznych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: