Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Dmowskiego i Berwińskiego będzie "Radosna szkoła" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Dmowskiego i Berwińskiego będzie "Radosna szkoła"
19-08-2014 13:31   Janusz Ludwiczak
Na boisku Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul, Dmowskiego oraz w "Dwudziestceszóstce" na Berwińskiego rozpoczęła się budowa placów zabaw, które powstaną w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". Inwestycję po połowie sfinansują Ministerstwo Edukacji i Miasto Poznań.

W ramach rządowego projektu "Radosna szkoła" place zabaw powstały już na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza oraz na boisku "Dziewięćdziesiątki" przy ul. Chociszewskiego. Do 1 września podobne place zabaw pojawią się w dwóch kolejnych placówkach.

Place zabaw powstaną w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego. Inwestycje zostaną ukończone najpóźniej z początkiem nowego roku szkolnego. Od 2009 roku w ramach programu "Radosna Szkoła" w całym Poznaniu zbudowano 32 place zabaw. W tym roku wybudowanych zostanie łącznie pięć takich obiektów, również w SP66 na os. Przyjaźni, SP87 w Antoninku i SP89 przy ul. Sochaczewskiej - powiedziała Grażyna Lisiecka, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Budowa placu zabaw w SP77 będzie kosztować 218 tys. zł, z czego 109 tys. zł pokryje miasto, pozostałą kwotę Ministerstwo Edukacji. Natomiast plac zabaw w "Dwudziestceszóstce" będzie mniejszy. Po połowie - w kwocie 63,5 tys. zł sfinansują go samorząd i państwo.


R E K L A M A

Komentarze (14)

25-08-2014 12:01:48
M.
>Jezeli ktos umiera w terenie, przyjezdza prokurator i koroner plus sekcja zwlok bo >okolicznosci jakby dziwaczne, sekcja zwlok trwa w naszym kraju, bynajmniej nie chwile. Za dużo amerykańskich filmów się naoglądałaś. W Polsce nie ma instytucji koronera. W przypadku podejrzanych okoliczności śmierci na miejsce zdarzenia przyjeżdża policja, prokurator i pogotowie. Sekcja zwłok jest wykonywana wyłącznie w przypadkach wskazujących na udział osób trzecich. Wracając do przypadku byłej pani dyrektor proponuję skontaktować się z kimś spośród byłych uczniów, którzy ukończyli szkołę w 1987 roku. Statystycznie, co trzeci absolwent tego rocznika był wychowankiem tej pani i bez problemu opowie co zdarzyło się w czasie wycieczki w góry.
24-08-2014 20:00:25
JS
@realista, ile ty masz lat, chłopie? Prokurator, sekcja, jeszcze pewnie unijne normy... 30 lat temu... Mój dziadek zmarły w delegacji jechał w trumnie żukiem z Wawy do Poznania. Liczył się tylko akt zgonu i nic więcej.
24-08-2014 18:06:47
realista
Hahahahahaha! Takie bzdury to tylko kobita moze napisać! Najlepsza legenda kryminalna jaka znam! Jezeli ktos umiera w terenie, przyjezdza prokurator i koroner plus sekcja zwlok bo okolicznosci jakby dziwaczne, sekcja zwlok trwa w naszym kraju, bynajmniej nie chwile. A jak tak go wiezli to kto go trzymał? Cala klasa siedziala na zmiany warty? Autokar wiozocy dzieci plus trup, kontrola drogowa - nikt pracy nie stracil? Pani Dyrektor tez nie? Hahaha! No nawet jak na "Misia" to za duzy absurd! Odchodzimy od tematu boiska... ale widze, ze gar pomyj to tutaj specjalnosc.
24-08-2014 16:56:51
M.
> Zmarlak siedział obok kierowcy czy jak? Ściślej rzecz biorąc leżał na tylnych siedzeniach autobusu. I to niestety nie żart.
24-08-2014 13:24:30
realista
Czytam i oczom nie wierze, jakie bzdury sie tu wypisuje - i to większość rodzice dzieci - pamietajcie prosze, ze to Wy jestescie najbardziej znienawidzona grupa w szkole, rodzice wlasnie potrafia zniszczyc w gronie przyjaznie, rozbic klasy i zniszczyc człowieka jakim w dalszym ciagu jest nauczyciel. Chocby nie wiem jak sie dyrekcja i nauczyciele usmiechali to rodzicow nie znosza najbardziej, to grupa z najwieksza prentensja, bardzo czesto niereprezentujaca za wiele, zbijajaca baki w domu i wypisujaca bzdety na forach. Co ma jakis zmarly maz, rolnik i inni do boiska i radosnej szkoly? Wylewanie wiadra pomyj - tylko rodzice sie tym paraja. I jak ktos moze napisac, ze cialo jechalo tym samym autobusem- nawet 30lat temu, w glebokiej zatechlej Polsce, nikt by na to nie zezwolil. Zmarlak siedział obok kierowcy czy jak? kto te bzdety wymysla? Macie na to czas w ogole? Jest wreszcie kasa na boiska, ktos sypnal, ktos wzial w łapę, ktos polecił jakas firme, zainkasowal unijne pieniadze, napchal sobie kieszenie i efekt bedzie spektakulrny, naprawdę ufacie, ze to jest takie czyste?
22-08-2014 13:53:39
M.
Nie wiem jakim zarządcą szkoły była pani H. Natomiast wiem, że pedagogiem była słabym, skoncentrowanym na sobie. Pamiętam jak niemal 30 lat temu pani pojechała ze swoją klasą na wycieczkę w góry. Drugim opiekunem był jej mąż, który zmarł podczas tej wycieczki. Już to było traumą dla uczniów. Niestety wychowawczyni naraziła na jeszcze większy szok swoich wychowanków. Wycieczka została natychmiast zakończona (to akurat zrozumiałe), żeby szybko przewieźć ciało do Poznania - w tym samym autobusie co uczniowie. Makabryczne prawda? I nawet psycholog szkolny nie pogadał z tymi dzieciakami...
22-08-2014 13:49:13
Ann
BTW, była p. dyrektor tak bardzo nie może pogodzić się z przegranym konkursem, że potrzebuje roztrząsania przegranej ponad rok po fakcie, na forum? I do tego dyskredytowanie następcy... Żenujące.
21-08-2014 22:43:07
Dociekliwy
Dowody to nie artykuły tylko dokumenty,a tych mieszkańcy nie znają.Jak mówił .......są trzy prawdy
21-08-2014 22:39:39
niezależny obserwator
Ciekawe tylko kto pozyskał środki finansowe na remont boiska, bo napewno nie pan K.
21-08-2014 20:24:12
JS
Na dowód moich słów link do aartykułu, w którym jest info o winnych przesunięciaremontu: http://lazarz.pl/?id=2&nr=6668
21-08-2014 20:21:39
JS
Bzdura. Do tej szkoły chodziłem ja i chodzą moje dzieci. Moja córka dyrektor Hrynyk znała tylko z widzenia. A i tak jej nie lubiła i się jej bała. Niewielu rodziców miało zaszczyt poznać ją osobiście. Zaszyta w gabinecie była dostępna tylko dla wybranych. Teraz numer telefonu do dyrektora jest na stronie internetowej, a on czynnie uczestniczy w życiu szkoły. Stara kadra może się boi, i dobrze, bo śmierdziało stęchlizną i bylejakością. Porównanie rolnicze nie na miejscu, bo to przez zaniedbanie poprzedniej dyrekcji remont boiska jest opóźniony o rok, o czym było info choćby na tym portalu.
21-08-2014 15:21:21
niezależny obserwator
Gdy czytam te wpisy to nasuwa mi się porównanie.Rolnik wykarczował ziemię , zaorał, nawoził odsadził, pielęgnował w porze zbierania owoców odszedł i nastał nowy gospodarz. Zebrał owoce wyhodowane przez poprzednika, schował w spiżarni przygotowanej przez poprzednika i "wszyscy chwalą go za znakomite wyniki"Gdzie tu logika.
21-08-2014 13:16:24
JS
Olga, to fakt. Odkąd dyrektorem został p.Kropielnicki zmiany następują w niesamowitym tempie. Większość dzieciaków jest nim zachwycona. Niestety straciła świetlica, w której była p. dyrektor sobie dorabia. Jak mawia moja córka - w świetlicy jak w kaplicy. Strach głośniej ślinę przełknąć :) A dla nowego dyrektora duuuże gratulacje za powiew świeżości po wielu latach marazmu w SP26. Widać, że mu się bardzo chce - a to najważniejsze.
21-08-2014 12:42:32
Olga
Gratulacje P. Dyrektorze Kropielnicki! Ta szkoła od lat nie miała tak dobrego gospodarza. Nareszcie może dzieciaki i rodzice docenią trud jaki wkłada Pan w tę szkołę . Ja, jako była jej uczennica - dziekuję!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: