Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kino letnie również na Grunwaldzie. Można było skosztować varygasti i pomóc dzieciom z Madagaskaru - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kino letnie również na Grunwaldzie. Można było skosztować varygasti i pomóc dzieciom z Madagaskaru
18-07-2014 12:39   Janusz Ludwiczak
Już trzeci rok przed Winiarnią "Pod Czarnym Kotem", która mieści się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej odbywają się projekcie filmowe w ramach Plenerowego Kina Grunwald. W czwartek kupując m.in. varygastii można było wspomóc dzieci z Madagaskaru.

Seansem filmu "Bracia Skladanowscy" w reżyserii Wima Wendersa rozpoczęło działać letnie Kino Grunwald. W każdy czwartek do 21 sierpnia włącznie o godz. 21:30 przed Winiarnią "Pod Czarnym Kotem", która mieści się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej odbywać będą się projekcie filmowe. W tym roku seanse dotyczyć będą Berlina.

W czwartek można było również pomóc dzieciom z Madagaskaru. Chętni mogli skosztować varygastii, czyli narodowej potrawy składającej się głównie z ryżu i zakupić zabawki zrobione przez dzieci z koralików i innych artykułów.

Varygasti jest to ryż z przyprawami, który jedzą Madagaskarczycy cztery razy dziennie. Z jednej strony jest dla nich ratunkiem, z drugiej strony problemem, gdyż ludzi ci tylko sporządzają ryż. Nasza fundacja wspomaga dzieci i młodzież z Madagaskaru. Celem jest rozwój biednych rodzin, walka z głodem i wspieranie ubogich mieszkańców. Organizujemy zbiórki na budowę szkół oraz zakupów samochodu, który jest potrzebny, by do nich dojechać, organizujemy również "adopcję na odległość", która polega na finansowaniu edukacji konkretnego dziecka dając mu szansę na naukę w szkole i ciepły posiłek. Ponadto nasi wolontariusze prowadzą zajęcia z dziećmi i nauczycielami oraz borą udział w pracach remontowo-budowlanych - powiedział Iwo Borkowicz z Fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru.

Program letniego Kina Grunwald - "Winiarnia Pod Czarnym Kotem", ul. Wolsztyńska 1 (róg Marcelińskiej):
24.07. godz. 21:30 - "Życie na podsłuchu", reż. Florian Henckel von Donnersmarck
31.07. godz. 21:30 - "Bader Meinhof", reż. Uli Edel
07.08. godz. 21:30 - "Niebo nad Berlinem", reż. Wim Wenders
14.08. godz. 21:30 - "Good Bay Lenin!", reż. Wolfgang Becker
21.08. godz. 21:30 - "Berlin Calling", reż. Hannes Stöhr


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: