Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny modlił się w kościele Matki Boskiej Bolesnej w intencji VIII LO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny modlił się w kościele Matki Boskiej Bolesnej w intencji VIII LO
08-06-2014 13:35   Janusz Ludwiczak
W sobotnie południe w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiono mszę św. w intencji VIII LO, która była koncelebrowana przez księży - absolwentów. W nabożeństwie wzięli udział byli uczniowie "Ósemki" - w tym prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania czy senator Filip Libicki.

Mszę św. odprawiono z okazji jubileuszu 90-lecia Gimnazjum i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Eucharystię sprawowali księża, którzy ukończyli "Ósemkę" lub pracowali w tej szkole. Wśród nich był m.in. dominikanin, o. Paweł Kozacki. Mszy przewodniczył ks. kan. Dionizy Jóźwiak, a kazanie wygłosił ks dr Mirosław Tykfer.

Część absolwentów w proteście przeciwko przejęciu budynku przez kurię nie uczestniczyła we mszy św. W tym czasie spotkali się w salach lekcyjnych.

Nawet jeśli "Ósemka" wyprowadzi się z Głogowskiej to sentyment do budynku zostanie. Siłą rzeczy, każdy kto spędził tutaj trochę czasu ten sentyment będzie miał. Było to dobre miejsce dla tego liceum i szkoda, że będzie musiało być w innym. Mam nadzieję, że nowa siedziba będzie lepsza, ale jednak czegoś będzie tam brakowało. Niestety nie dało się uratować szkoły, jak wiemy właściciel postawił na swoim. Nie chciał się porozumieć, bo gdyby chciał to kompromis moglibyśmy znaleźć - powiedział 30 maja w rozmowie z portalem lazarz.pl Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

ZOBACZ TAKŻE: Absolwenci "Ósemki" z lat 1950-2013 zasiedli w szkolnych ławkach by świętować 90-lecie szkoły


Komentarze (1)

08-06-2014 15:51:39
poznaniak
O Grobelny z osobami przy korycie ... poszedł się pomodlić, bo bozia mu pomogła się pozbyć starej 8-semki. NO na nowej to będzie mógł się teraz reklamować . no popatrz popatrz jak studia ekonomiczne i sicema w Urzędzie miasta = owocuje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: