Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Halowa piłka z łazarskimi korzeniami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Halowa piłka z łazarskimi korzeniami
14-11-2008 16:18   Janusz Ludwiczak
Zespół piłki nożnej halowej Akademia Futsal Club (przedtem Akademia Słowa) wywodzi się z Łazarza. Drużyna, która wcześniej nazywała się Browary Łazarz została założona przez mieszkańców dzielnicy – Klaudiusza Hirscha, Dariusza Pieczyńskiego i Michała Jędrzejczaka. Na Łazarzu mieszka też Kanclerzy zespołu Akademia Słowa – Cezary Pieczyński. Przedstawiamy futsalowy zespół piłkarski Akademia Słowa.

Zespół halowej piłki nożnej Akademia Futsal Club (przedtem Akademia Słowa Poznań) wywodzi się właśnie z Łazarza. Wcześniej nazywał się Browary Łazarz, a stworzyli go Klaudiusz Hirsch, Dariusz Pieczyński i Michał Jędrzejczak. Wszyscy zawodnicy wywodzą się właśnie z Łazarza. W dzielnicy mieszka też Kanclerz Akademii Słowa – Cezary Pieczyński.

Dziewięć lat temu, we wrześniu 1999 roku doszło do spotkania sportowców i utworzenia zespołu pod szyldem Akademii, który miał brać udział w amatorskich rozgrywkach. Tymczasem zespół amatorów zdobył tytuł mistrza II ligi Futsalu, nagrodę Fair Play za sezon 2002/2003, Mistrzostwo Ligi Mercedesa, a także ćwierćfinał i III miejsce w Pucharze Polski. Obecnie zespół gra w najwyższej klasie rozgrywek polskiego futsalu i ma na swoim koncie także srebrny medal Mistrzostw Polski. W przyszłym roku drużyna świętować będzie 10-lecie istnienia.

Historia:

  • 1999 – zespół Browaru Łazarz zmienia nazwę na Akademia Słowa, Mistrzostwo Halowej Piłki Piątkowskiej, I miejsce w Turnieju Błękitnego Expresu, II miejsce w Turnieju Żywca.
  • 2000 – I miejsce w Turnieju Żywca, dwukrotne Mistrzostwo Ligi TKKF (w edycji wiosennej i jesiennej), II miejsce w turnieju o Puchar prof. Mieczysława Balcera.
  • 2001 – Mistrzostwo TKKF, I miejsce w turnieju o Puchar prof. Mieczysława Balcera, zwycięstwo w Pucharze i Lidze Mercedesa, I miejsce w turnieju Ital Green Cup.
  • 2002 – Mistrzostwo Ligi Mercedesa, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolskich, Półfinał Pucharu Polski.
  • 2003 – awans do I Ligi Futsalu, mistrzostwo II Ligi Futsalu, nagroda Fair Play za sezon 2002/2003 II Ligi Futsalu, II miejsce w turnieju z okazji XX-lecia Gliwickich Piątek, I miejsce w turnieju o Puchar prof. Mieczysława Balcera.
  • 2004 – III miejsce w Pucharze Polski, brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
  • 2005 – czwarte miejsce w I Lidze Halowej w sezonie 2004/2005, ćwierćfinał Pucharu Polski, 4. pozycja w II Lidze.
  • 2007 – wicemistrzostwo Polski.
  • 2008 – Finał Pucharu Polski.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: