Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naleśniki, świeża kiełbasa i gruszki w czekoladzie - piknik w Parku Kasprowicza {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naleśniki, świeża kiełbasa i gruszki w czekoladzie - piknik w Parku Kasprowicza {GALERIA ZDJĘĆ}
11-05-2014 07:52   Janusz Ludwiczak
W sobotę Park Kasprowicza zaczął tętnić życiem. Podczas pierwszego Targu Śniadaniowego można było nie tylko kupić naleśniki, różnego rodzaju chleby, ciasta, soki z wyciskanych owoców, gruszki, banany i truskawki w czekoladzie mlecznej, gorzkiej bądź białej, ale także zasiąść do pikniku. Celem Targów Śniadaniowych, które będą odbywać się w każdą sobotę do końca września jest popularyzowanie idei wspólnych śniadań i integracja lokalnej społeczności.

Pomysł Targów Śniadaniowych zrodził się na warszawskim Żoliborzu. Od tygodnia wydarzenie to odbywa się również w Sopocie, a w najbliższym czasie planowane jest również w Krakowie i we Wrocławiu.

W parkowych alejkach można kupić świeże warzywa, produkty mięsne, pieczywo, sery z koziego mleka, naturalne soki z wyciskanych owoców, miody, przyprawy, a także tradycyjne i regionalne produkty.

Organizatorzy Targu Śniadaniowego chcieli stworzyć warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi - śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach i na kocach. I to im się udało. W sobotę na osiem godzin Park Kasprowicza zaczął tętnić życiem. Miejsce, które na co dzień służy do spacerów, biegania czy wyprowadzania psa zamieniło się w piknik.

Chcemy zmienić strukturę życia weekendowego w mieście. Chodzi o to, by wspólnie celebrować śniadanie, zaprzestać stereotypu sobotnich porządków i zakupów w hipermarketach. Mamy piękne przestrzennie publiczne, które powinny zacząć ożywać. Najczęściej do tej pory w większości parków w Polsce przechodzimy po nich, przejeżdżamy rowerem, wychodzimy z pieskiem. Te parki jednak nie żyją, za mało się w nich dzieje. Mamy przestrzeń publiczną, wykorzystujmy ją do spotkań, celebracji wspólnego weekendu, momentów na łączenie pokoleń, młodszych i starszych mieszkańców - powiedział Krzysztof Cybruch, organizator i pomysłodawca Targu Śniadaniowego.

Targ śniadaniowy w Parku Kasprowicza ma odbywać się w każdą sobotę w godz. od 8 do 16 aż do 27 września. Zaś w niedzielę w Parku Sołackim. W planach są różnego rodzaju warsztaty, współpraca z organizacjami i koncerty plenerowe.

Targ śniadaniowy będzie się rozwijał każdego weekendu. Będziemy łączyć ze sobą możliwość zrobienia zakupów ze zdrową żywnością i dobrego jedzenia z różnych regionów. Będzie można skorzystać także z oferty restauratorów i różnych karmicieli. Planujemy zajęcia dla dzieci z robotyki, warsztaty sadzenia roślin, teatralne, plastyczne i muzyczne. Będziemy angażować stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z całego Poznania. Nie zabraknie również koncertów muzycznych - zapowiada Krzysztof Cybruch.

Organizatorzy chwalą również doskonałą współpracę z Urzędem Miasta Poznania. Jak powiedział pomysłodawca Targu Śniadaniowego w Warszawie urzędnicy nie byli tak otwarci i chętni do współpracy.

Kolejny Targ Śniadaniowy w Parku Kasprowicza (przy wejściu do pływalni) odbędzie się w sobotę, 17 maja w godz. 8:00-16:00.


R E K L A M A

Komentarze (4)

12-05-2014 11:57:46
emeryt
Dlaczego zdrowa żywność jest zawsze taka droga. Te ceny nie na kieszeń emeryta i rencisty.
12-05-2014 11:51:36
Ricz
Pomysł super, oferta bogata. Szkoda tylko, ze wszystko takie drogie...
11-05-2014 21:35:44
w
Popieram i rozumiem ideę, ale wolałem zawsze przejść się na Rynek Łazarski w sobotę rano, gdzie można kupić zdrowe jedzenie od znanych ludzi po przystępnych cenach i w miłej atmosferze :) Śniadania na arenie też praktykowałem już dawno, choć nie było to w ogóle popularne i ludzie się raczej dziwnie patrzyli na taką parkę wcinającą kanapki...
11-05-2014 20:30:10
MK
Genialne. Niestety nie byłem, ale będę za tydzień. Gratuluję pomysłu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: