Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wizyta gości z Palermo w SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wizyta gości z Palermo w SP69
06-05-2014 07:39   redakcja, Szkoła Podstawowa nr 69
W dniach 23 – 25 kwietnia 2014 Szkoła Podstawowa nr 69 w Poznaniu gościła 7-osobową grupę nauczycieli z Palermo (Sycylia). Była to wizyta robocza w ramach realizowanego wspólnie europejskiego programu Comenius LLP pod tytułem "Save the Blue Sky", w którym uczestniczą również szkoły ze Szwecji i Wielkiej Brytanii. Termin wizyty zbiegł się z finałem obchodów Dnia Ziemi klas IV-VI.

Zaproszeni goście wzięli udział w imprezie ekologicznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Mogli zobaczyć między innymi pantomimę, niezwykle sugestywny spektakl baletowy “Przebudzenie”, scenkę w języku polskim, włoskim i angielskim czy też pokaz mody ekologicznej. Sycylijczycy zgodnie z włoskim temperamentem żywo reagowali na wszystkie formy aktywności dzieci. nagradzając je głośnymi brawami i okrzykami. Wspólnie śpiewano włoskie piosenki i wykonano mnóstwo zdjęć upamiętniających razem spędzone chwile.

Goście wzięli również udział w okolicznościowej wystawie ekologicznej I zajęciach lekcyjnych. Duże wrażenie zrobiła na nich lekcja pokazowa akrobatyki w wykonaniu uczniów klas drugich. W czasie konferencji prasowej polskie dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda nauka i życie codzienne ich włoskich rówieśników, a także sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie wręczyli gościom własnoręcznie wykonane ekologiczne prezenty.

Podczas wizyty omawiane były również szczegóły dotyczące produktu końcowego projektu „Travelers Book” – broszury dla dzieci propagującej treści związane z ochroną powietrza. Trudno było się rozstać z pełnymi radości słońca Sycylijczykami. Pozostaną jednak kontakty w ramach wymiany korespondencji zainicjowanej dzięki programowi Comenius.

Iwona Wolicka


Fot: Szkoła Podstawowa nr 69

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: