Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańscy radni przeprowadzili kontrolę zrewitalizowanych za ponad 25 mln zł kamienic na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańscy radni przeprowadzili kontrolę zrewitalizowanych za ponad 25 mln zł kamienic na Łazarzu
24-04-2014 00:47   Janusz Ludwiczak
Radni z Komisji Rewizyjnej sprawdzili w środę jak realizowany jest Program renowacji kamienic miejskich i zobaczyli jak po remoncie wyglądają kamienice przy ul. Matejki 57, 59 oraz Siemiradzkiego 2. Rewitalizacja wszystkich trzech budynków kosztowała łącznie ponad 25 milionów złotych.

Członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Poznania w towarzystwie przedstawicieli Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych i biura konserwatora zabytków skontrolowali w środę kamienice przy ul. Matejki 57, Matejki 59 i Siemiradzkiego 2. Wszystkie trzy obiekty zostały wyremontowane w ramach Programu renowacji kamienic miejskich.

Większość tych budynków jest nam znana, gdyż w kamienicach tych znajdują się siedziby miejskich instytucji - ZKZL i ZTM. Przy okazji każdych prac remontowych mieliśmy okazję zobaczyć postępy. Po raz pierwszy zobaczyliśmy od środka kamienicę przy ul. Siemiradzkiego 2, która jest perełką. Cieszy nas to, że ZKZL dobrał najemców, którzy dbają o ten odnowiony budynek. Te trzy kamienice to są dobre przykłady renowacji i rewitalizacji kamienic. Czy było to gospodarne to już jest przedmiotem kontroli, którą prowadzimy - powiedział Krzysztof Grzybowski, członek Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Poznania.

Rewitalizacja wszystkich trzech kamienic kosztowała łącznie ponad 25 mln zł. Remont budynku przy ul. Matejki 57, w którym mieści się siedziba ZKZL kosztował 3 mln 217 tys. zł i był realizowany w latach 2002-2011.

Przebudowa kamienicy mieszkalnej z 1904 r. o powierzchni 3 tys. m kw. przy ul. Matejki 59 na siedzibę ZTM kosztowała 11 mln 113 tys. zł. Inwestycja realizowana była w latach 2009-2011.

Natomiast rewitalizacja budynku przy ul. Siemiradzkiego 2 realizowana była w latach 2009-2011 i kosztowała 11 mln 337 tys. zł.

ZKZL obecnie nie planuje remontu miejskich kamienic. Priorytetem dla spółki jest budowa bloków komunalnych.

ZKZL ma za zadanie zapewnienie mieszkańcom Poznania mieszkań. Żeby ten cel osiągnąć najtaniej jest zbudować nowy blok. Remont kamienicy musi być prowadzony pod ochroną konserwatorską. Remont zabytkowych substancji jest bardziej kosztowny. Rozwiązaniem jest też budowa plomb. Gdzie to jest możliwe, trzeba prowadzić zabudowę - uważa radny Krzysztof Grzybowski.


Komentarze (4)

24-04-2014 11:47:35
kaźó
Raczej niedostępne dla przeciętnego zjadacza chleba jak pekińskie zakazane miasto:)
24-04-2014 11:27:52
ddd
25 milionów:O za to można postawić z pięć nowych kamienic na full wypasie... Matko boska!
24-04-2014 10:02:17
Yahu
Piękne
24-04-2014 05:19:49
poznania
NO siedzibe kanarów wyremontowali i się chwalą... czym
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: