Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konsul Rumunii pojawił się na Krauthofera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konsul Rumunii pojawił się na Krauthofera
07-04-2014 12:36   Janusz Ludwiczak
W piątek z niezapowiedzianą wizytą zjawił się u Romów mieszkających w baraku przy ul. Krauthofera Dragos-Iulian Gheorghiu, konsul Ambasady Rumuńskiej.

Konsul Rumunii przybył w towarzystwie pracowników Urzędu Wojewódzkiego oraz Iuliany Grażyńskiej, konsul honorowej.

Jak informują anarchiści, wizyta miała na celu przede wszystkim zweryfikowanie dokumentów, jakie posiadają mieszkańcy z Krauthofera 55a. Po rozmowie okazało się, że część osób posiada ważne dokumenty, w niektórych przypadkach dokumenty trzeba przedłużyć. Okazało się, również, że dziecko Romów, które urodziło się trzy miesiące temu nie posiada nadanego aktu urodzenia.

Konsul przedstawił możliwości dotyczące przedłużeń dokumentów i obiecał pomoc w ich wyrobieniu. Podkreślił, że kolejnym krokiem niezbędnym w procesie rejestracji w kraju pobytu jest wyrobienie ważnego ubezpieczenia. Wszystkie kroki formalne wymienione przez dyplomatę migranci chcą wypełnić. Pan konsul zaznaczył, że widzi pozytywne nastawienie grupy i determinację migrantów do uporządkowania kwestii formalnych dotyczących ich pobytu w Polsce - informują anarchiści na stronie rozbrat.org.

Przypomnijmy. W baraku przy ul. Krauthofera 55a mieszkają cztery rodziny romskie - łącznie 22 osoby dorosłe i 10 dzieci. Romowie dostali nakaz wyprowadzki z pustostanu, gdyż budynek jest w fatalnym stanie, a także ma być wyburzony w związku z planowaną budową centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis. Romom pomagają anarchiści i członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, którzy interweniowali w Urzędzie Miasta i u wojewody. Więcej w artykule: Romowie muszą opuścić barak przy Krauthofera.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: