Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie SP77 zrobili makiety stolic europejskich i gotowali przysmaki Niemiec, Włoch i Hiszpani - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie SP77 zrobili makiety stolic europejskich i gotowali przysmaki Niemiec, Włoch i Hiszpani
23-03-2014 00:21   redakcja, Szkoła Podstawowa nr 77
W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego realizowany był projekt "Sławni ludzie i ich ojczyzny". Uczniowie przygotowali makiety symboli europejskich stolic, przyrządzili przysmaki regionalne z Włoch, Hiszpanii czy Niemiec a także zaprezentowali pokaz mody ekologicznej.

Projekt pt.: „Sławni ludzie i ich ojczyzny” jest realizowany w Szkole Podstawowej nr 77 od lutego do maja. Pani M. Tomowiak- Stańczak wspólnie z paniami K. Mielnik i A. Kościelniak przygotowały szereg zadań i konkursów dla klas I-VI i oddziałów przedszkolnych. Klasy starsze rozpoczęły realizację projektu bezpośrednio po feriach zimowych, w lutym. Wykonywały zadania w trakcie zajęć lekcyjnych lub w domu. Klasy 0-III realizowały zadania dopiero w czasie Dni Europejskich w marcu. Starsze klasy wylosowały państwa, wokół których pracowały: Włochy, Francję, Austrię, Niemcy i Polskę. Młodsze otrzymały scenariusze obejmujące 3 państwa: Francję, Włochy i Austrię, a także zestaw zadań do wykonania – karty pracy oraz prezentacje. Słowem gotowe materiały do ciekawego przeprowadzenia zajęć lekcyjnych i konkursów.

W czasie Dni Europejskich od 17 do 21 marca 2014r. oglądaliśmy wytwory klas IV-VI. Klasy piąte i szóste na zajęciach informatyki wykonały interesujące prezentacje multimedialne. Zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji na temat wybranego przez daną klasę państwa i jego sławnego kompozytora. Dzieci pracowały wokół tematów: „Spacerem po Polsce ojczyźnie F. Chopina”, „Niemcy ojczyzna L. Van Beethovena”, „Mozart cudowne dziecko Austrii”. Uczniowie tworzyli także modele budowli charakterystycznych dla ww. państw. Wzięli udział w konkursie karaoke pt.: „Śpiewać każdy może”, podczas którego śpiewali piosenki w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim. Klasy rywalizowały także w konkursie kulinarnym pt.: „Europa na talerzu”. Każda klasa wykonała charakterystyczną dla danego kraju potrawę. Wybrana losowo grupa uczniów (po 3 osoby z każdej klasy), przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, uczestniczyli w degustacji i ocenie potraw.

W ostatnim dniu Dni Europejskich mieliśmy możliwość obejrzenia pokazu Eko-mody. Uczniowie przedstawili swoją wizję ekologicznego stroju. Zadanie polegało na opracowaniu, wykonaniu i zaprezentowaniu strojów wykonanych z materiałów ekologicznych tj. makulatury, opakowania PET itd. Ocenialiśmy kreatywność naszych dzieci, staranność wykonania strojów, walory użytkowe i artystyczne prac. Uczniowie mogli tworzyć swoje projekty na lekcji plastyki, techniki albo z pomocą rodziców w domu. W połowie kwietnia klasy IV-VI zaprezentują na forum szkoły przewodniki turystyczne, będące efektem dwumiesięcznej pracy. Uczniowie pracują nad przewodnikami zarówno na lekcjach języka polskiego, jak i na zajęciach z plastyki, techniki i przyrody.

W maju w ramach realizowanego przez nas projektu, odbędzie się międzyszkolny konkurs dla klas trzecich pt.: „Poznajemy na wesoło kraje UE”. Projekt zakończymy w dziesiąta rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z okazji rocznicy społeczność szkolna będzie miała okazję wysłuchać koncertu chóru szkolnego, przygotowanego przez nauczyciela sztuki panią A. Bartosik.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: