Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne porządki przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Tym razem burzą pawilony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne porządki przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Tym razem burzą pawilony
26-02-2014 17:24   Janusz Ludwiczak
W czerwcu 2011 roku wyburzono zabytkową willę, znajdującą się przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, w której znajdował się salon sukien ślubnych. Natomiast dwa miesiące temu do rozbiórki poszła sąsiednia willa z 1900 roku, mieszcząca się przy ul. Hetmańskiej 47. W poniedziałek rozpoczęła się kolejna rozbiórka na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Tym razem likwidowane są pawilony handlowe.

Na skwerze w obrębie ulic Kasprzaka, Hetmańskiej i Głogowskiej prowadzone są od poniedziałku kolejne prace porządkowe. Wycinane są drzewa i krzewy, burzone są również pawilony handlowe. Jak alarmuje nasz Czytelnik rozbiórka jest niebezpieczna.

Jest przystanek autobusowy, skrzynka energetyczna i nic nie jest zabezpieczone. Nie ma nawet taśmy odgradzającej pasażerów oczekujących na autobus. Brakuje również tablicy informacyjnej - pisze nasz Internauta Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Czy oznacza to, że na działce w obrębie ulic Głogowskiej, Chociszewskiego, Kasprzaka i Hetmańskiej rozpoczyna się budowa biurowca? Z przedstawicielami spółki Giant, do której należy działka nie udało nam się skontaktować.

Na Euro 2012 spółka Giant na terenie półhektarowej działki planowała postawić hotel. Jednak na planach się skończyło. Do sprawy wrócimy.


Fot: eRTe (2-6), Karol Kroll (1,7-12)
Zdjęcia przesłane przez naszych Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Porządki na skwerze przy Głogowskiej/Hetmańskiej. Wyburzono willę z 1900 roku

ZOBACZ TAKŻE: Willa z salonem sukien ślubnych przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej przeszła do historii

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

27-02-2014 19:07:45
poznaniak z Górczyna
NO nareszcie będzie czyściejszy skwer
27-02-2014 07:06:04
Negatyw
O tych tandetnych pawilonach, pisałem do Łazarz.pl już parę lat temu.
26-02-2014 23:22:42
czik
a ktoś wie co z nieruchomością przy Głogowskiej, naprzeciw Górczyńskiego Centrum Handlowego? po tym jak wyburzyli kamienicę latem zeszłego roku pozostał nieuprzątnięty teren, haszcze i cisza....
Aktualności
Niezapominajka
19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty dla dzieci z Panem Pianką w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Słowiański wieczór z aromatem dzikich ziół i pokazem rzemiosł

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: