Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego
26-02-2014 11:10   Janusz Ludwiczak
Od soboty przystanek końcowy na "placu Dworcowym" zostanie zlokalizowany przy gmachu nowego dworca - informuje ZTM. Równocześnie od 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi zmienią nazwę z "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

W celu ułatwienia pasażerom dostępu do dworca kolejowego i autobusowego PKS zdecydowano o innej organizacji transportu autobusowego w komunikacji miejskiej na tzw. "placu Dworcowym". Autobusy kończące swój bieg będą się zatrzymywały na przystanku dla wysiadających od strony wschodniej, przy nowym budynku dworca kolejowego (stanowisko najbliższe starego gmachu dworca). Dwustanowiskowy "przystanek początkowy" pozostanie w obecnej lokalizacji (przy nowym budynku dworca). Po zachodniej stronie pl. Dworcowego zostanie zlokalizowane miejsce postojowe dla autobusów. Przed wjazdem na stanowisko postojowe kierowcy zobowiązani będą do wysadzenia pasażerów na nowym przystanku dla wysiadających - objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Równocześnie od soboty, 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi oraz Towarowej a także autobusowe dla linii nr 71 przy centrum handlowym Poznań City Center zmienią nazwę "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

Ponadto przystanek "Dworzec Główny" na ul. Dworcowej dla linii nr 51 i 68, pospiesznej L i nocnych 234, 235, 236, 240, 242, 243 i 246 zostanie przemianowany również na "Poznań Główny".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: