Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego
26-02-2014 11:10   Janusz Ludwiczak
Od soboty przystanek końcowy na "placu Dworcowym" zostanie zlokalizowany przy gmachu nowego dworca - informuje ZTM. Równocześnie od 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi zmienią nazwę z "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

W celu ułatwienia pasażerom dostępu do dworca kolejowego i autobusowego PKS zdecydowano o innej organizacji transportu autobusowego w komunikacji miejskiej na tzw. "placu Dworcowym". Autobusy kończące swój bieg będą się zatrzymywały na przystanku dla wysiadających od strony wschodniej, przy nowym budynku dworca kolejowego (stanowisko najbliższe starego gmachu dworca). Dwustanowiskowy "przystanek początkowy" pozostanie w obecnej lokalizacji (przy nowym budynku dworca). Po zachodniej stronie pl. Dworcowego zostanie zlokalizowane miejsce postojowe dla autobusów. Przed wjazdem na stanowisko postojowe kierowcy zobowiązani będą do wysadzenia pasażerów na nowym przystanku dla wysiadających - objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Równocześnie od soboty, 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi oraz Towarowej a także autobusowe dla linii nr 71 przy centrum handlowym Poznań City Center zmienią nazwę "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

Ponadto przystanek "Dworzec Główny" na ul. Dworcowej dla linii nr 51 i 68, pospiesznej L i nocnych 234, 235, 236, 240, 242, 243 i 246 zostanie przemianowany również na "Poznań Główny".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: