Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy będą zatrzymywać się bliżej nowego Dworca Głównego
26-02-2014 11:10   Janusz Ludwiczak
Od soboty przystanek końcowy na "placu Dworcowym" zostanie zlokalizowany przy gmachu nowego dworca - informuje ZTM. Równocześnie od 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi zmienią nazwę z "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

W celu ułatwienia pasażerom dostępu do dworca kolejowego i autobusowego PKS zdecydowano o innej organizacji transportu autobusowego w komunikacji miejskiej na tzw. "placu Dworcowym". Autobusy kończące swój bieg będą się zatrzymywały na przystanku dla wysiadających od strony wschodniej, przy nowym budynku dworca kolejowego (stanowisko najbliższe starego gmachu dworca). Dwustanowiskowy "przystanek początkowy" pozostanie w obecnej lokalizacji (przy nowym budynku dworca). Po zachodniej stronie pl. Dworcowego zostanie zlokalizowane miejsce postojowe dla autobusów. Przed wjazdem na stanowisko postojowe kierowcy zobowiązani będą do wysadzenia pasażerów na nowym przystanku dla wysiadających - objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Równocześnie od soboty, 1 marca przystanki tramwajowe na ul. Matyi oraz Towarowej a także autobusowe dla linii nr 71 przy centrum handlowym Poznań City Center zmienią nazwę "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" na "Poznań Główny".

Ponadto przystanek "Dworzec Główny" na ul. Dworcowej dla linii nr 51 i 68, pospiesznej L i nocnych 234, 235, 236, 240, 242, 243 i 246 zostanie przemianowany również na "Poznań Główny".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: