Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie bądź jeleń! Weź paragon - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie bądź jeleń! Weź paragon
16-02-2014 09:06   Janusz Ludwiczak
Ruszyła akcja "Weź paragon", której celem jest kontrola wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących i wydawania paragonów. Jednocześnie kampania ma służyć podnoszeniu świadomości społecznej, jak ważne jest ograniczenie szarej strefy i wzmacnianie warunków uczciwej konkurencji.

W akcję zostali zaangażowani pracownicy urzędów kontroli skarbowej oraz izb i urzędów skarbowych. Podstawowym założeniem akcji jest kontrola wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących i wydawania paragonów. Jednocześnie kampania ma służyć podnoszeniu świadomości społecznej, jak ważne jest ograniczenie szarej strefy i wzmacnianie warunków uczciwej konkurencji.

Biorąc paragon zapewniamy sobie prawo reklamacji, wspieramy uczciwą konkurencję, ułatwiamy sobie porównanie cen, a także zyskujemy pewność, że nie zostaliśmy oszukani oraz zmniejszamy szarą strefę. Wszyscy możemy mieć wpływ na to, by o cenie towaru decydowała operatywność sprzedającego i uczciwa konkurencja na rynku - wyjaśnia Ryszard Błaszyk, Naczelnik Urzędu Skarbowego Poznań-Grunwald.

Akcja "Weź paragon" potrwa do 2 marca. W akcję zostali zaangażowani pracownicy urzędów kontroli skarbowej oraz izb i urzędów skarbowych.


Komentarze (3)

12-04-2014 22:46:20
ktosiek
A Błaszyk wysyła pośredników po łapówki hehehehe też dba o wolny rynek w tym zakresie ??? :)
16-02-2014 14:06:17
gosc
@w - pewnie chodzi głównie o skarbówkę, gdy transakcja nie jest zarejestrowana nie trzeba od niej odprowadzić podatku. Tylko że jak zawsze władze zaczynają od złej strony, widać że idea "krzywej Rostowskiego" wciąż silna u urzędników.
16-02-2014 11:38:46
w
Wolę rynek bez paragonów, z możliwością targowania.. jakoś nasze Matki i Babcie sobie bez kas fiskalnych radziły, wystarczył charakter i dobry obyczaj, wadliwy towar zawsze był przyjmowany z powrotem przez sprzedawców, a jeśli chodzi o ceny, to bywający na Łazarskim i w sklepach na Głogowskiej wiedzieli do kogo pójść i raczej nikt sobie nie mógł pozwolić na kantowanie. Nie ma się co oszukiwać i ściemniać panie Błaszczyk, kasy fiskalne potrzebne są głównie koncesjonowanym producentom tychże kas :)
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: