Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podatniku: nie złożyłeś jeszcze PIT-a? Masz na to czas tylko do wtorku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Podatniku: nie złożyłeś jeszcze PIT-a? Masz na to czas tylko do wtorku
28-04-2013 16:48   Janusz Ludwiczak
30 kwietnia mija termin składania zeznań podatkowych za 2012 rok. Z myślą o podatnikach, którzy nie złożyli jeszcze PITów poznańskie urzędy skarbowe w poniedziałek i wtorek czynne będą do godz. 18:00.

Do 30 kwietnia, do północy należy złożyć zeznanie podatkowe za ubiegły rok. Za brak złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym podatnik musi spodziewać się sankcji karnych wynoszących od 1/10 do dwudziestokrotności wysokości minimalnego wynagrodzenia. Przykładowo przy wynagrodzeniu w wysokości 1 126 złotych kara wynosić będzie od 112,60 do 22 520 złotych.

Z myślą o podatnikach, którzy nie złożyli jeszcze PITów w poniedziałek i wtorek wszystkie poznańskie urzędy skarbowe czynne będą do godz. 18:00.
Mieszkańcy Łazarza i okolic PITy muszą składać w Urzędzie Skarbowym Poznań-Grunwald przy ulicy Smoluchowskiego 1.

Zeznania podatkowe można przesyłać także za pośrednictwem poczty. Większość urzędów pocztowych czynna będzie jak w dni robocze (do 18:00 placówki przy Rynku Łazarskim i agencja przy ulicy Grunwaldzkiej 18 oraz do 20:00 urząd pocztowy Poznań 34 przy ulicy Chociszewskiego 18/20 oraz nr 74 przy ulicy Głogowskiej 132/140).

Całą dobę czynnie urząd pocztowy przy Dworcu Zachodnim. Tak więc nawet jeśli zapominalskim podatnikom nie uda się złożyć PIT-u w Urzędach Skarbowym to będzie można to uczynić do północy właśnie na poczcie przy ulicy Głogowskiej 17, gdyż decyduje data stempla pocztowego. Znając życie w ostatnim dniu będą na poczcie przy Dworcu Zachodnim tworzyć się spore kolejki, dlatego nie warto odkładać złożenia PITu na ostatnią chwilę.

PIT-a można też składać przez internet, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Aby uniknąć kolejek w skarbówkach i na pocztach wystarczy wypełnić PIT on-line wchodząc na stronę internetową: www.e-deklaracje.gov.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: