Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z profesorem łamigłową, majstrem i docentem szukali wyspy wynalazców, by stworzyć eliksir uśmiechu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z profesorem łamigłową, majstrem i docentem szukali wyspy wynalazców, by stworzyć eliksir uśmiechu
15-02-2014 01:16   Janusz Ludwiczak
Rozwiązywanie szyfrów i układanek matematycznych, symboliczny przelot balonem czy przygotowanie eliksiru uśmiechu z wcześniej znalezionych składników czekały na dzieci w piątkowe popołudnie w Klubie "Krąg", który tym razem zaprosił najmłodszych na "Wyspę wynalazców".

Podróż na wyspę skarbów nie była prosta. Dzieci przy pomocy profesora łamigłowy, docenta i majstra musiały najpierw ułożyć z trójkątów, kwadratów układ scalony, który przyczynił się do wyświetlenia instrukcji. By zdobyć eliksir uśmiechu najmłodsi musieli najpierw rozwiązać szyfry do magicznych skrzynek. Kluczem do nich było rozwiązanie zadań matematycznych.

W każdej ze skrzynek znajdowały się składniki potrzebne do przygotowania mikstury. Jednak eliksir uśmiechu mógł przygotować jedynie szalony naukowiec na wyspie wynalazców. Dostać można było się na nią jedynie balonem.

Gdy dzieci dotarły na wyspę wynalazców szalony naukowiec wymieszał otrzymane składniki. Przygotowana mikstura na szczęście nie wybuchła, a okazała się magicznym napojem, po wypiciu którego na twarzy każdego dziecka, nawet najbardziej ponurego pojawił się uśmiech.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: