Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozwiązywali sudoku, wskazywali klasy gleby i oglądali wyciek azotu - Noc Nauki w Gimnazjum 53 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozwiązywali sudoku, wskazywali klasy gleby i oglądali wyciek azotu - Noc Nauki w Gimnazjum 53
18-01-2014 00:49   Janusz Ludwiczak
Już po raz drugi Gimnazjum nr 53 zorganizowało Noc Nauki. 84 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych przekonało się, że nauka jest ciekawa i pasjonująca.

W sali geograficznej można było ułożyć z puzzli mapę Europy, podać nazwy stolic państw sąsiadujących z Polską, ustalać klasy gleb. W pracowni biologii uczestnicy drugiej edycji Gimnazjalnej Nocy Nauki mogli dowiedzieć się co to są i do czego służą receptory. Natomiast w sali matematycznej chętni mogli rozwiązać sudoku czy przełożyć tak zapałki, aby powstały cztery trójkąty lub przełożyć jedną zapałkę, tak by powstało prawdziwe równanie.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak pokaz chemiczny przygotowany przez dr Mateusza Stockiego z Wydziału Chemii UAM.

W tym roku przyjechali do nas studenci Wydziału Biologii, Matematyki oraz doktorantka z Wydziału Archeologii, a także pracownicy Politechniki Poznańskiej. Nasi goście przeprowadzili ciekawe zajęcia, prezentacje multimedialne, doświadczenia izolacji związków z liści roślin oraz warsztaty "Wyścigi ciepła". Pani z archeologii opowiadała o miejscach w których była i zadaniach jakie miała do wykonania. Byli również ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili kurs udzielania pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy również coś dla ciała w dwóch kawiarenkach. Dzieci mogły skosztować gofry, ciasta pieczone przez uczniów naszego gimnazjów, a także swojskie jadło - powiedziała Agnieszka Korzeniowska, nauczycielka chemii i biologii w Gimnazjum nr 53, współorganizatorka Gimnazjalnej Nocy Nauki.

W Gimnazjalnej Nocy Nauki wzięli udział uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych nr 4, 7, 10, 26, 69, 77, 79, 84 i 90.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: