Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona powstało lodowisko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona powstało lodowisko
27-01-2014 07:09   Janusz Ludwiczak
Ponad dziesięciostopniowe mrozy sprawiły, że zamarzły stawy w Parku Wilsona. Dzieci potraktowały je jako lodowisko. Jednak straż pożarna i policja ostrzega. że lód zawsze jest niebezpieczny. Mimo odpowiedniej grubości może w nieoczekiwanym momencie pęknąć.

Siarczyste mrozy sprawiły, że stawy w Parku Wilsona zamieniły się w lodowisko. W niedzielę sporo dzieci, niekiedy razem z rodzicami ślizgało się na tafli lodu.

Strażacy i policjanci ostrzegają, że lód zawsze jest niebezpieczny, w każdym momencie może pęknąć mimo dużej grubości. Tylko od początku roku w Wielkopolsce strażacy interweniowali 50 razy, trzy osoby jednak przepłaciły zabawę na lodzie życiem.

W poniedziałek termometry wskażą od -3°C do -11°C. Możliwe małe opady śniegu. We wtorek od czterech do sześciu kresek poniżej zera. W kolejnych dniach będzie prószył biały puch, a temperatura wyniesie od -1°C do -6°C.


Komentarze (1)

27-01-2014 14:16:54
morlock
Zanim uprosiliśmy pana Grendę (a może Grędę), woźnego SP 34 o zalanie wodą boiska od ręcznej (asfalt) to się chodziło na łyżwy do Kasprzoka. Trzeba tylko było uważać by nie wpaść do metrowych przerębli robionych przez handlarzy rozwielitkami i innym, żywym, akwariowym żarciem. Tafla była oświetlona przez olbrzymie, umieszczone na brzegu lampy. Czasem ktoś zmajstrował lub przyniósł szuflę to sami odgarnialiśmy z tafli nadmiar śniegu. Jak zostawiłeś na brzegu z papciami termos z gorącą herbatą to po powrocie tam był. To se ne vrati. Ps. Pozdrawiam "darmowych" łyżwiarzy i pamiętajmy (szczególnie na naturalnych zbiornikach) - tam gdzie wystają spod lodu trzciny tam lód najbardziej zdradliwy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: