Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 40 latach Olimpia trafiła na bruk. Judocy musieli opuścić halę przy Taborowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 40 latach Olimpia trafiła na bruk. Judocy musieli opuścić halę przy Taborowej
07-01-2014 00:09   Janusz Ludwiczak
Ponad 240 dzieci od 4 do 8 lat nie będzie już ćwiczyć judo. Zarząd Towarzystwa Sportowego Olimpia wypowiedział umowę Poznańskiemu Klubowi Sportowemu Olimpia na wynajem sali przy ul. Taborowej 1.

Jak już informowaliśmy w połowie listopada prezes Zarządu Towarzystwa Sportowego Olimpia Krzysztof Dziamski wypowiedział z dniem 31 grudnia 2013 r. umowę na wynajem sali przy ul. Taborowej 1, w której od czterdziestu lat dzieci i młodzież ćwiczą judo, aikido, karate i kung-fu. Hala przy ul. Taborowej została zbudowana z inicjatywy sekcji judo jako specjalistyczna sala ćwiczeń, treningu i zawodów w judo. Sekcja judo (klub) była i jest jedynym użytkownikiem hali od momentu jej powstania. Więcej w artykule: Po 40 latach Olimpia trafi na bruk? Golęcin chce pozbyć się judoków.

Prowadzone negocjacje przez Zarząd Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu do 31 grudnia 2013 r. nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Władze sportowe Urzędu Miasta nie były władne wpłynąć na Towarzystwo Sportowe Olimpia w celu anulowania decyzji o wypowiedzeniu umowy najmu hali przez Poznański Klub Sportowy Olimpia. Zgodne z wezwaniem Towarzystwa Sportowego Olimpia do oddania hali z dniem 31.12.2013 r. musieliśmy zawiesić treningi judo dla wszystkich grup treningowych. Aktualnie prowadzone są rozmowy z Komendą Wojewódzką o wynajem hali sportowej przy ulicy Promienistej (niedaleko obecnej hali), ale z uwagi na nieobecność osób decyzyjnych w Komendzie Wojewódzkiej Policji nie można ostatecznie określi warunków wynajmu oraz terminu rozpoczęcia treningów. Przewidujemy, że treningi powinny się rozpocząć ok. 9.01.2014 r. ale to jeszcze nie jest pewne. Jeżeli Państwo macie możliwości wniesienia interwencji do Władz Miasta i Komendy Wojewódzkiej Policji o wsparcie naszego działania to będziemy bardzo wdzięczni. O osiągniętych rezultatach w rozmowach niezwłocznie powiadomimy - tłumaczą Jan Kaczorowski i Janusz Radtke z Zarządu Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-03-2014 10:24:29
Rico
Witam Kiedyś jako młody chłopak jeździłem do was na zawody z klubem Czarni Bytom. Teraz trenuje młodzież w Niemczech życzę powodzenia mam już 40 z hakiem ale Judo dało mi bardzo dużo w życiu.Jeszcze raz powodzenia ipozdrawiam. Ryszard
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: