Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpieczna droga do szkoły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpieczna droga do szkoły
18-10-2008 11:11   Janusz Ludwiczak
W czwartek małych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 z ul. Łukaszewicza odwiedził policjant. Zaskoczenie i podziw pierwszaków było ogromne. Rada Osiedla Świętego Łazarza wspólnie z Komisariatem Policji Poznań-Grunwald przeprowadzają pogawędki w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły", oraz dla szóstoklasistów pod hasłem "STOP Przemocy, Narkomanii i Agresji w Szkole".

Pierwszoklasistów i szóstoklasistów odwiedził aspirant sztabowy Maciej Nowak z Komisariatu Poznań-Grunwald oraz przedstawiciele Rady Osiedla Świętego Łazarza: Marcin Tomczak i Stanisława Pawlicka.

Pierwszaki dowiedziały się od pana policjanta jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły i do domu, na jakim świetle i w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię. Zaś szóstoklasiści dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz niosących za tym konsekwencjach

Na zakończenie spotkania szóstoklasiści otrzymali smycze z napisem "STOP Przemocy, Narkomanii i Agresji w Szkole", zaś sześcio i siedmiolatkowie dostali od Policji i Rady Osiedla Świętego Łazarza książeczki z kolorowankami "Z pyrkiem bezpieczniej" oraz odblaskowe opaski na rękę, dzięki którym dzieci będą widoczniejsze.

Działania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym w szkołach podstawowych, gimnazjach i innych placówkach oświatowych od siedmiu już lat wspiera Rada Osiedla Świętego Łazarza. Działania prowadzone wspólnie z Komisariatem Policji Poznań-Grunwald obejmują nie tylko dzieci, ale również nauczycieli, rodziców i opiekunów - powiedział Tomasz Brojewski, członek Rady Osiedla Świętego Łazarza.

Oprócz "dziewiątki" akcja zostanie przeprowadzona w Szkołach Podstawowych nr 26, 77 i 69.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (4)

13-12-2008 21:07:08
stokrotka
Ta współpraca trwa już od dłuższego czasu, bowiem te akcje Rada z Policją prowadzi już od kilku lat.
28-10-2008 15:21:31
tosia
no no.... tylko przyklasnac...... moj syn nie chce sie rozstac z opaska odblaskowa... chodzi z nia nawet spac... jestem pelna podziwu dla inicjatywy rady mojego osiedla...
21-10-2008 09:01:25
pajczo
widze że ladna współpraca z policją sie wykreowała.Dobrze, że ktoś coś robi dla tych dzieciaków żeby było bezpieczniej bo na Łazarzu nigdy nie było lekko !
19-10-2008 20:28:02
mieszkaniec
Brawo Rada Osiedla Św. Łazarza! Tak trzymać!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: