Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na terenie byłego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej ruszyła budowa apartamentowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na terenie byłego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej ruszyła budowa apartamentowców
16-11-2013 01:04   Janusz Ludwiczak
Deweloper, firma Wechta rozpoczął budowę apartamentowców, które powstaną na terenie byłego szpitala kolejowego przy ul. Orzeszkowej. Pierwszy budynek ma być gotowy w II kwartale przyszłego roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 39 do prawie 100 metrów kwadratowych, a na parterze lokal usługowy o powierzchni 42 m2.

W budynkach po dawnym szpitalu kolejowym firma Wechta urządzi apartamentowce. Dodatkowo powstanie nowy budynek.

I etap inwestycji polega na renowacji z istniejących budynków willowych i budowy nowego budynku. Nowobudowany budynek będzie mieć jeden lokal usługowy o powierzchni 42 m2, od parteru do trzeciego piętra znajdą się mieszkania o powierzchni od 39 do 99,6 m2. Obiekt będzie wyposażony w windę i garaże podziemne. Ceny wahają się od 8 do 12 tys. zł/m2, jednak jest to oferta wstępna. Sprzedaż jeszcze nie ruszyła. Zakończenie inwestycji planujemy w II kwartale 2014 r. - tłumaczy Marcin Jezierski z biura sprzedaży Wechta.

Kolejne etapy inwestycji będą polegać na rewitalizacji istniejących budynków willowych, jednak są to odległe plany - dodaje Marcin Jezierski.

W 1895 roku po północnej stronie ulicy Orzeszkowej wybudowano kompleks budynków wilowych Kaiser-Wilhelm-Anlage, które nazywane były również " Polem zamkowym (Feldschloss)".

W willi pod numerami 6/10 ok. 1900 roku powstał szpital początkowo z oddziałem ginekologiczno-położniczym, później poszerzony również o chirurgię. W 1921 budynki wykorzystano na lecznicę kolejową. Szpital kolejowy działał tutaj do lipca 2007 roku. Trzy lata później w willach przy Orzeszkowej urządzono wystawę w ramach festiwalu Mediations Biennale, o czym szerzej w artykule: Galeria sztuki w budynkach dawnego szpitala kolejowego.

Deweloper uzyskał już od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta pozwolenie na budowę dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania dla budynków pod numerem, 6, 12, 14 i 16. W budynkach tych oprócz apartamentów mają mieścić się również biura i lokale usługowe.


R E K L A M A

Wiz: Wechta, Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: