Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W ramach Dni Twierdzy będzie można zwiedzić schron pod Parkiem Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W ramach Dni Twierdzy będzie można zwiedzić schron pod Parkiem Wilsona
20-08-2013 23:52   Janusz Ludwiczak
W najbliższy weekend odbędą się Dni Twierdzy Poznań, w ramach których będzie można zwiedzić schron przeciwlotniczy, który znajduje się pod Parkiem Wilsona.

Twierdza Poznań to jedna z najlepiej zachowanych twierdz fortowych w Europie. Mamy wreszcie ofertę zwiedzania wielu obiektów, teraz chcemy ją wypromować. W tym pomoże nam coroczna akcja Dni Twierdzy Poznań, swoiste okno wystawowe dostępnych atrakcji fortecznych w naszym mieście - mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W ramach Dni Twierdzy Poznań, które odbędą się 24 i 25 sierpnia będzie można zwiedzić siedem obiektów: fort III w Nowym Zoo, fort IVa na Wilczym Młynie, fort Va przy ul. Szeligowskiego, fort VII przy al. Polskiej na Woli, a także muzea na Cytadeli i Śluzę Katedralną.

Zobaczyć będzie można także schron przeciwlotniczy, który znajduje się pod Parkiem Wilsona.

Będzie można również zobaczyć schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Mimo, iż jest to obiekt dwudziestowieczny to był budowany dla Festung Posen. Zwiedzanie schronu będzie możliwe w sobotę i niedzielę w godz. od 12 do 14. Oprowadzać będą przewodnicy PTTK. Trzeba będzie wykupić specjalne bilety w kasie Palmiarni (w cenie 2 złotych normalny i złotówkę ulgowy) i uiścić opłatę za przewodnika (w kwocie 1 zł). Podczas zwiedzania schronu będzie można posłuchać nagrań przygotowanych przez Radio Merkury, które dotyczą np. ogłaszania alarmu przeciw bombowego - wyjaśnia Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.


Komentarze (2)

29-08-2014 23:41:19
annamała
super sprawa, powinni więcej takich rzeczy udostępnić . Znalazłam taką ciekawą wizualizacje tego schronu w Parku Wilsona ,wystarczy wpisać w youtube - schron park wilsona
21-08-2013 00:00:56
Anka
Super sprawa! Jednak zdecydowanie szkoda, że miasto (a może i inne władze, na przykład wojewódzkie) nie chce zrobić z poznańskiej Twierdzy prawdziwej atrakcji turystycznej na skalę światową. Mam na myśli udostępnienie fortów przez cały rok z ich dostosowaniem do zwiedzania, min. też przez niepełnosprawnych. Jaka promocja by była!! I ile obcokrajowców chciało by do nas przyjeżdżać od razu!! W końcu nie samym centrami handlowymi człowiek żyje!! :p
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: