Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Szkół Muzycznych przeniesie się na Wildę? Umowa z kurią do 2017 roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Szkół Muzycznych przeniesie się na Wildę? Umowa z kurią do 2017 roku
17-08-2013 19:54   Janusz Ludwiczak
Zespół Szkół Muzycznych podobnie jak VIII LO będzie musiał opuścić budynek przy ul. Głogowskiej, który przeszedł w ręce kurii. Możliwe, że ZSM przeniesie się w okolice Rynku Wildeckiego. Póki co szkoła ma podpisaną umowę z kurią do 2017 roku na najem budynku.

Rada Osiedla Wilda otrzymała od prezydenta Poznania decyzję o ustalenie lokalizacji celu publicznego dla budowy budynku Zespołu Szkół Muzycznych wraz z niezbędną infrastrukturą, halą garażową i miejscami parkingowymi, wjazdowymi i wyjazdowymi, przewidzianą na działce przy ul. 28 Czerwca 1956 r. (przy zbiegu z ul. Św. Jerzego).

Otrzymaliśmy informację, że Zespół Szkół Muzycznych z ul. Głogowskiej 90 ma przenieść się na Wildę. Ustalono lokalizację dla nowego budynku szkoły na terenie po byłej "samochodówce" przy zbiegu ulic 28 Czerwca 1956r. i Św. Jerzego. To dobra wiadomość dla Wildy, bo po pierwsze: szkoła artystyczna w naszej dzielnicy może ją kulturalnie ożywić i po drugie: teren ten nie zostanie sprzedany prywatnemu inwestorowi i na pewno nie powstanie tam nowy dyskont - wskazuje Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.

Zespół Szkół Muzycznych podobnie jak VIII Liceum Ogólnokształcące będzie musiało wyprowadzić się z Głogowskiej. Oba budynki należą do kurii. W 2007 roku prawomocnym wyrokiem sądu Archidiecezja Poznańska odzyskała budynki przy ul. Głogowskiej 90 i 92, w których mieszczą się obecnie Zespół Szkół Muzycznych (należący do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz VIII Liceum Ogólnokształcące.

Za rok "Ósemka" przeniesie się do budynku przy ul. Cegielskiego, gdzie mieścił się Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. Natomiast Zespół Szkół Muzycznych na Głogowskiej pozostanie najprawdopodobniej jeszcze przez cztery lata.

W budynku przy Głogowskiej 92 możemy być do 2017 roku, gdyż taka jest podpisana umowa z kościołem. Umowę tą możemy przedłużyć, ale to wiąże się z dużymi środkami wynikającymi z najmu. Ministerstwo Kultury dąży do tego, by jak najszybciej zmienić siedzibę naszej szkoły - powiedział Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

Zespół Szkół Muzycznych pierwotnie miał przeprowadzić się do nowej siedziby, która miała zostać wybudowana obok Akademii Muzycznej przy ul. Skośnej. Jednak działka ta należy do PKP.

ZOBACZ TAKŻE: Za rok, w swoje 90-lecie, "Ósemka" wyprowadzi się z Głogowskiej


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: