Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Słowo Boże jest prawdą!" - 10 tysięcy Świadków Jehowy przyjedzie na Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Słowo Boże jest prawdą!" - 10 tysięcy Świadków Jehowy przyjedzie na Targi
11-07-2013 22:21   Janusz Ludwiczak
W piątek już po raz piąty na Targach rozpocznie się Kongres Świadków Jehowy, w który ma uczestniczyć 10 tysięcy osób.

W piątek przed godz. 9 największy pawilon Międzynarodowych Targów Poznańskich zacznie się wypełniać tysiącami osób. Przez trzy dni na Targach odbędzie się Okręgowy Kongres Świadków Jehowy, w którym ma uczestniczyć nawet 10 tysięcy osób.

W tym roku myśl przewodnia programu brzmi: "Słowo Boże jest prawdą!". Dla rodzin Świadków Jehowy Biblia stanowi najbardziej wiarygodny przewodnik i źródło wskazówek w dzisiejszych trudnych czasach. W programie kongresu zostanie uwypuklone, dlaczego możemy ufać Słowu Bożemu. Poszczególne części, na które złożą się przemówienia, wywiady i scenki, słuchowiska oraz dwa przedstawienia, będą kierowały uwagę na to, jak odnosić korzyść ze studiowania tej niezwykłej Księgi - wyjaśnia Mariusz Kościelniak, rzecznik prasowy Kongresu Świadków Jehowy w Poznaniu.

Najważniejszym punktem spotkania Świadków Jehowy na MTP będzie chrzest, który odbędzie się w sobotnie przedpołudnie. Chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie jest najważniejszym wydarzeniem w życiu Świadków Jehowy.

Tysiące wyznawców do niedzieli na Targach będzie również wspólnie się modlić, uczestniczyć w sympozjach i dyskusjach. Zaplanowano również kilka przedstawień i wykładów.

W Poznaniu jest ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków. Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella.
Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Komentarze (5)

03-11-2013 19:36:15
h
jak można mówić, że wszyscy u ŚJ tak się kochają, że ktoś jest przyjacielem? co jest w przypadku ludzi którzy odchodzą? Nie ma tu miłości a ta przyjaźń która była widocznie była fałszywa, skoro po tym śj odkręcają głowę gdy widzą taką osobę na ulicy Ludzie odchodzą od ŚJ bo zaczynają czytać Biblię i wszystko sami analizować, a nie tylko publikacje śj. Gdzie tu jest miłość do bliźniego? Mt 5,43-48 43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
07-10-2013 22:54:10
Jacek Zahorski
Byłem świadkiem Jehowy przez 25 lat swojego dorosłego życia. W 2010r. razem z całą rodzina odeszliśmy od tej "ORGANIZACJI". Chcę przestrzec wszystkich, że przystąpienie do tej społeczności jest łatwe, jednak odejście utrudnia stosowany shunning i dyskryminacja. Opisałem to w temacie "Niech ci będzie jak poganin i celnik" na swoim blogu.
13-07-2013 20:08:30
Janusz
Lepiej być mniejszością która będzie żyć niż większością która już żyje bo żyje i nie ma większego sensu życia a będzie osądzona...
13-07-2013 20:06:14
han
Czy życie w szcześliwej kochającej rodzinie szanującej się, stronienie od narkotyków, niemoralności, upijania się, posiadanie ogromu przyjaciół na których zawsze można liczyć, posiadanie nadzieji że zobaczymy jeszcze naszych bliskich którzy odeszli, posiadanie nadzieji na lepszą przyszłość i dzięki temu życie optymistyczne i radosne, jest godne pożałowania Darku? Nie sądzę....
13-07-2013 08:47:21
Darek
Jeśli ktoś chce być mniejszością to cóż... jego wybór. Mi jest tych ludzi żal, zwłaszcza zaś ich dzieci, które są wytykane palcami, często wyśmiewane itp. a zafundowali im ro własni rodzice!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: