Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po kinie teatr. Wysoka kultura powróci na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po kinie teatr. Wysoka kultura powróci na Łazarz
08-09-2008 19:23   Janusz Ludwiczak
W piątek budynek byłego kina Olimpia został przekazany miastu, a już w najbliższym czasie przeniesie się do niego Teatr Muzyczny, który w końcu doczeka się własnej siedziby. Wysoka kultura wraca po latach na Łazarz.

W miniony piątek podpisane zostało porozumienie, w sprawie przejęcia przez miasto Poznań budynku po dawnym kinie Olimpia, u zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej. Budynek przy ulicy Grunwaldzkiej 22 władzom miasta przekazał jego właściciel, czyli policja. W zamian miasto przekaże 12 milionów złotych na wsparcie poznańskiej policji.

Po 52 latach swojej siedziby w końcu doczeka się Teatr Muzyczny, który z ulicy Niezłomnych przeniesie się na Łazarz. Aktorzy i zespoły teatralne od lat przygotowują się do spektakli w fatalnych warunkach. Za sale prób służy im m.in. korytarz. W dodatku pomieszczenia teatru są za ciasne i brakuje garderob.

Do przejęcia Olimpii przez miasto potrzebna jest jeszcze uchwała Rady Miasta. Gdy to się stanie Teatr Muzyczny przeprowadzi inwentaryzację techniczną budynku.

W budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 22, u zbiegu ulicy Matejki mieścił się najpierw Dom Kultury Milicji Obywatelskiej. W połowie XX wieku powstało tutaj Kino Olimpia, które istniało do 2004 roku. Po nim działał tutaj, od 2006 roku Teatr Rewiowy "Viva", który z powodu problemów finansowych, sięgających blisko 82 tysiące złotych został zlikwidowany w styczniu tego roku.
Obecnie w budynku pomieszczenia wynajmuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

Wszystko wskazuje na to, że Teatr Muzyczny na Łazarzu pojawi się za dwa lata. W tym czasie przeprowadzony zostanie remont budynku.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

10-09-2008 13:30:46
lazarus
W końcu wykorzystają Olimpie.
09-09-2008 16:01:56
filip
W końcu nie musiałbym jeździć do Centrum.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: