Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Moderusy już jeżdżą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Moderusy już jeżdżą
04-09-2008 19:25   Janusz Ludwiczak
Parę dni temu na trasę "czternastki" wyjechały w końcu nowe tramwaje Moderus Alfa. MPK i firma Modertrans słowa dotrzymały, ale zamiast od lutego tramwaje pojawiły się na torach siedem miesięcy później.

Mile zaskoczeni zostali pasażerowie "czternastki", gdy zamiast tradycyjnej "stopiątki" na przystanek podjechał nowy tramwaj Moderus Alfa. Bimby wyprodukowała dla MPK firma Modertrans Poznań Sp. z o.o. z ulicy Gajowej.

Poznaniacy na nowe bimby czekali już od grudnia. Niestety tak się nie stało. Przebudowane "stopiątki" miały pojawić się według deklaracji w lutym. Tak się jednak nie stało. Kolejny terminem oddania do użytku nowych pojazdów miał być lipiec, jednak słowa nie udało się dotrzymać. Aż w końcu udało się. Parę dni temu pierwszy z dziesięciu tramwajów Moderus Alfa wyjechał na trasę linii nr 14.

Nie obyło się jednak bez problemów. W środę ok.godz. 12 tramwaj o numerze bocznym 150+151 miał problemy. Najpierw awaria tylnych drzwi na przystanku Most Teatralny, a później problemy techniczne na trasie PST. W końcu tramwaj dojechał na pętle przy os.Jana III Sobieskiego, jednak dalej w trasę nie pojechał, dopóki nie naprawiono usterek w pojeździe. Jak długo trwać będą problemy z nowymi tramwajami i kiedy ujrzymy na poznańskich ulicach pozostałe jedenaście bimb przekonamy się w najbliższym czasie.
Koszt przebudowy jednego tramwaju wynosi kilkaset tysięcy złotych. Takie same dwie bimby trafiły pod koniec ubiegłego roku na do Tramwajów Śląskich – przewoźnika w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Tramwaje Moderus ALFA mają 13,5 m długości, ważą 16,5 tony. Pojazdy mogą osiągnąć prędkość do 70km/h. Pojazdy mogą zabrać 97 pasażerów (w tym 20 siedziąc).


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

24-09-2008 21:36:57
~
Dzisiaj widziałem kolejnego Moderusa (numery boczne 140-141) na linii 17
10-09-2008 15:56:37
Śmiech
córka formy MPK czyli Modertrans powołana została tylko po to aby oferować takie badziewia swojej matce czyli MPK BEZ PRZETARGU podkreślam BEZ PRZETARGU bo takie jest prawo - dlatego teraz MPK zarobi na nas jeszcze więcej oferując takie oto przerobione gówna.
05-09-2008 11:40:44
lazarys
To jest dowód na to, że jak najszybciej musi zacząć działać ZTM. Szkoda tylko, że większość pracowników MPK tam przejdzie.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: