Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruchome schody na Dworcu Zachodnim (prawie) ruszyły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruchome schody na Dworcu Zachodnim (prawie) ruszyły
16-05-2013 18:36   Janusz Ludwiczak
W środę nasz Czytelnik był świadkiem, jak schody z budynku Dworca Zachodniego do przejścia podziemnego na perony stały się wreszcie... ruchome.

Nasz Czytelnik, Jacek Niedzielski, który w środę był na Dworcu Zachodnim zauważył, że schody prowadzącego do przejścia podziemnego łączącego perony i budynek starego Dworca Głównego w końcu stały się ruchome. Okazało się, że były to jedynie próby techniczne.

Jesteśmy na etapie odbiorów technicznych dla Urzędu Dozoru Technicznego. Pozwolenie na użytkowanie musi wydać jeszcze nadzór budowlany. Później schody zostaną przekazane właścicielowi, czyli Zarządowi Transportu Miejskiego i to ZTM zdecyduje, czy od razu uruchomi ruchome schody czy dopiero po otwarciu trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego - powiedział Paweł Kołodziej ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

W połowie lutego otwarto po remoncie tunel łączący Dworzec Zachodni z peronami 6, 5 i 4 oraz starym budynkiem Dworca Głównego. W marcu miały zostać uruchomione ruchome schody. Okazało się wtedy, że nie podłączono do nich prądu, gdyż Zarząd Transportu Miejskiego nie podpisał jeszcze umowy z energetyką. Więcej pisaliśmy o tym pod koniec marca.


Fot: Jacek Niedzielski
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zamontowano schody ruchome na Dworzec Zachodni, ale wciąż nie działają - nie podłączono prądu

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie dopiero we wrześniu! Miesiąc później tramwaj na Junikowo

ZOBACZ TAKŻE: Podłączono nową trasę PeSTki. Tramwaje wracają na Głogowską

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

07-02-2014 14:44:14
Ja
Ruchome schody "nie ruchome".
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: