Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruchome schody na Dworcu Zachodnim (prawie) ruszyły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruchome schody na Dworcu Zachodnim (prawie) ruszyły
16-05-2013 18:36   Janusz Ludwiczak
W środę nasz Czytelnik był świadkiem, jak schody z budynku Dworca Zachodniego do przejścia podziemnego na perony stały się wreszcie... ruchome.

Nasz Czytelnik, Jacek Niedzielski, który w środę był na Dworcu Zachodnim zauważył, że schody prowadzącego do przejścia podziemnego łączącego perony i budynek starego Dworca Głównego w końcu stały się ruchome. Okazało się, że były to jedynie próby techniczne.

Jesteśmy na etapie odbiorów technicznych dla Urzędu Dozoru Technicznego. Pozwolenie na użytkowanie musi wydać jeszcze nadzór budowlany. Później schody zostaną przekazane właścicielowi, czyli Zarządowi Transportu Miejskiego i to ZTM zdecyduje, czy od razu uruchomi ruchome schody czy dopiero po otwarciu trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego - powiedział Paweł Kołodziej ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

W połowie lutego otwarto po remoncie tunel łączący Dworzec Zachodni z peronami 6, 5 i 4 oraz starym budynkiem Dworca Głównego. W marcu miały zostać uruchomione ruchome schody. Okazało się wtedy, że nie podłączono do nich prądu, gdyż Zarząd Transportu Miejskiego nie podpisał jeszcze umowy z energetyką. Więcej pisaliśmy o tym pod koniec marca.


R E K L A M A

Fot: Jacek Niedzielski
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zamontowano schody ruchome na Dworzec Zachodni, ale wciąż nie działają - nie podłączono prądu

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie dopiero we wrześniu! Miesiąc później tramwaj na Junikowo

ZOBACZ TAKŻE: Podłączono nową trasę PeSTki. Tramwaje wracają na Głogowską

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

07-02-2014 14:44:14
Ja
Ruchome schody "nie ruchome".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: