Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wildzie zorganizowano konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wildzie zorganizowano konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania
17-04-2013 00:33   Janusz Ludwiczak
Strefa płatnego parkowania ma zostać wprowadzona nie tylko na Łazarzu, ale i na Wildzie. Ponad sto osób wzięło udział we wtorkowych konsultacjach, które zorganizowała rada osiedla. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, poznańscy radni, a także mieszkańcy.

Pomysł przeprowadzenia konsultacji społecznych był odpowiedzią na pismo od ZDM, w którym poinformowano naszą radę osiedla o planach wprowadzenia strefy płatnego parkowania i zapytano o propozycje związane ze strefą. Uznaliśmy, że nasza odpowiedź powinna być odpowiedzią mieszkańców - musieliśmy więc zapytać ich, co o tych planach sądzą - wyjaśnia Dorota Bonk-Hammermeister z Rady Osiedla Wilda.

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich: Błażej Nitschke - naczelnik Wydziału Parkowania oraz Eugeniusz Bayer - naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem, Radni Miasta Poznania (Łukasz Mikuła z PO, Adrian Kaczmarek z SLD i Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS), a także członkowie Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania i My Poznaniacy oraz ponad setka mieszkańców.

Spotkanie było burzliwe, przeważały zdecydowanie głosy przeciwników wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Bardzo dobrze, że ludzie chcą rozmawiać. Teraz musimy opracować wnioski z tego spotkania, nie wszyscy mieszkańcy zdążyli się wypowiedzieć, mamy mnóstwo pytań na kartkach, czekamy też na maile. Mieszkańcy domagają się referendum w sprawie strefy płatnego parkowania na Wildzie - dodaje Dorota Bonk-Hammermeister, Rada Osiedla Wilda.

W listopadzie portal lazarz.pl zorganizował kolejne spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", którego tematem były plany wprowadzenia strefy parkowania na Łazarzu.

Według naszych badań okres wprowadzenia strefy szacowany jest na 37 miesięcy. W okresie trzech lat od momentu rozpoczęcia prac można by na Łazarzu tą strefę uruchomić. Strefa ta jak pokazują badania napełnienia i rotacji z punktu widzenia inżynierii ruchu byłaby potrzebna na Łazarzu. Strefa parkowania nie rozwiąże wszystkich problemów, powinna być powiązana ze strefą "Tempo 30", ze ścieżkami rowerowymi, uporządkowaniem zieleni i przestrzeni dla pieszych. Takie kompleksowe rozwiązania powinny poprawić życie mieszkańców - mówił wtedy Błażej Nitschke, naczelnik Wydziału Parkowania ZDM.

Strefa mogłaby zostać wprowadzona trzy lata od rozpoczęcia tych działań. Potrzeba tą koncepcję przedyskutować z mieszkańcami, z radą osiedla. Później trzeba zrobić roboty legislacyjne, musi to uchwalić rada miasta. Jeżeli rada miasta to uchwali to dopiero później zrobiony zostanie projekt wykonawczy, ogłoszone zostaną przetargi - w sumie zajmuje to 36 miesięcy. Koszt wprowadzenia strefy szacowany jest od 10 do 15 mln zł - wyjaśniał Błażej Nitschke z ZDM.

ZOBACZ TAKŻE: Strefa płatnego parkowania na Łazarzu zostanie wprowadzona najwcześniej za trzy lata {WIDEO}


Komentarze (21)

16-06-2013 20:26:44
annamaria
Tak - jestem za. Może wreszcie zapanuje porządek i zniknie z ulic dotychczasowy nieład.
18-04-2013 21:40:36
Nie dla strefy na Wildzie
Nie dla strefy na Wildzie. Referendum konieczne.
18-04-2013 21:33:00
Tak dla strefy na Wildzie
Tak dla Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie. Jest bardzo potrzebna do uporządkowania parkowania samochodów. Obecnie panuję pod tym względem chaos.
18-04-2013 18:49:11
mieszkaniec
Wprowadzenie strefy uchwaliła rada miasta w demokratycznych wyborach w 1994 - nie rozumiem przeciwników. Taka jest wola ludu, bo każda kolejna rada nie uchwala nic innego niż ograniczenia ruchu samochodowego w centrum. Jest to z korzyścią dla mieszkańców, a przyjezdni niech jadą sobie tramwajem, autobusem, pociągiem - proste.
18-04-2013 12:26:35
Poznaniak
Do Pana od 3 pokolen na Wildzie. Panie kochany Posiadacz Pojazdu ma racje a pana wymyślone argumenty sa o .. wytrzeć gdyż pieniążki ze strefy mają iść w prywatne ręce!( w większej części) Prosze poczytać o tym. A co do osranej jak pan pisze Wildy to nic się nie zmieni :-) gdyż to należy do kogo innego. Kategoryczne NIE DLA STREFY PŁATNEGO POSTOJU !!
18-04-2013 11:26:21
na wildzie od 3 pokoleń
odpowiedź dla Pana POSIADACZA POJAZDU. Ok niech Pan sie nie da obskubiwac i zbiera kase na kolejne auto... tylko po jakich drogach bedzie pan tymi wszystkimi autami jezdzil? Poznań potrzebuje reolucyjnej zmiany nie tylko w pasach drogowych ale takze w głowach mieszkańców. jesli chcemy mieszkac w pieknej, funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni, to musimy sie najpierw samoograbiczyc. mówie tu o uzywaniu samochodu w miescie. Misto przez wiele lat zaniedbywało poznańską Wildę ale tylko dla tego, ze większość mieszkańców dzielnicy nie była gotowa na zmiany. Więc jesli dalej chcecie mieszkać w przy osranych psim gównem i szczelnym kordonem samochodów ulicach to słuchajcie rad Pana Posiadacza!!!
18-04-2013 11:22:31
Poznaniak
NIE dla strefy płatnego parkowania !
18-04-2013 11:20:18
Poznaniak
Witam, Byłem na spotkaniu i poinformowano mnie że jest nagrywane kamerą i będzie udostępnione. Bardzo proszę o udostępnienie tych nagrań tak samo jak nagrań z spotkań z Łazarza. Są to prawdziwe odczucia Poznaniaków na ten temat. Pozdrawiam
18-04-2013 07:41:23
posiadacz pojazdu
To fakt że po cichu zwolennicy uchwalają takie pomysły że nie pozostaje krzyczeć. A co mamy milczeć? jak planujecie obskubać całą Wilde? Jak ktoś ten pomysł przeanalizuje to sam zrozumie że to tylko pogorszy stan wolnych miejsc. Gdyż na uliczkach jedno kierunkowych chcą wyznaczyć ruch dla rowerów tzw drogi rowerowe. A jak chcą to zrobić? Po prostu zlikwidują możliwość ustawiania aut z jednej strony... Co spowoduje obniżenie ilości miejsc parkingowych.. Więc będziesz płacił i czekał jak zawsze na miejsce parkingowe. Popieram pomysł Referendum !! jestem Przeciwko strefy płatnego parkowania
18-04-2013 07:16:09
Obserwator
Jak mają milczeć ci co są przeciwko jak chcecie wy panowie i panie urzednicy co miesiecznie odbierać im tak ciężko i coraz ciężej zarobione pieniążki. Większość pewno opowiadająca się za strefą nie posiada samochodu. Referendum jest konieczne! Nie dla strefy opodatkowanego postoju!
18-04-2013 07:11:06
Obserwator
Referendum jest potrzebne. Z mojej strony Nie dla Strefy. Jak ktos chce placic to prosze bardzo. Wolna wola.
18-04-2013 01:12:09
JS
To fakt. Zawsze głośniej krzyczą przeciwnicy. To jest naturalne. Po kiego mają się drzeć zadowoleni :) Ale zauważcie, że w sondzie dotyczącej wprowadzenia strefy na łazarzu, która swego czasu była na tym portalu, wygrała opcja za wprowadzeniem strefy. Myślę, że na Wildzie jest podobnie, tylko tak jak wspomniałem, dzielają się przeciwnicy a zwolennicy się cieszą ;)
17-04-2013 23:51:05
Mieszkaniec Wildy
Tak dla Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie. Przeciwnicy wypisują populistyczne bzdury mieszając różne fakty. Strefa jest potrzeba do uporządkowania parkowania samochodów. Obecnie na Wildzie kierowcy samochodów parkują gdzie tylko chcą. Panuje anarchia, bezprawie, arogancja i chamstwo kierowców. Agresja i manipulacja faktami przeciwników strefy tylko potwierdza jej zasadność jej wprowadzenia.
17-04-2013 20:56:51
Poznaniak
Witam, Byłem na spotkaniu i poinformowano mnie że jest nagrywane kamerą i będzie udostępnione. Bardzo proszę o udostępnienie tych nagrań tak samo jak nagrań z spotkań z Łazarza. Są to prawdziwe odczucia Poznaniaków na ten temat. Pozdrawiam
17-04-2013 20:55:49
Mieszkanka
'radnych z osiedla Łazarz, którzy mają dużymi literami na czołach wypisane " wy...ć PZ-ty z dzielnicy (nie zważając na to, że część tych ludzi po prostu mieszka na Łazarzu -" Przykro że tak oceniasz radnych ,przejdz się po godz.18 i zobaczysz czy samochody "PZ" parkują na chodnikach One znikają po g.18 a pojawiają się około 8 rano. To niemieszkańcy tylko osoby pracujące , darmowy parking na chodniku a dla mieszkańców zniszczone chodniki.
17-04-2013 20:49:49
Poznaniak
Witam, jestem przeciwko wprowadzenia kolejnych PODATKÓW obojętnie jak by je nazwano. Popieram wszelkie głosy na NIE !
17-04-2013 20:03:22
Autor
We wszystkich dzielnicach w których jest lub ma zostać wprowadzona strefa są jej zwolennicy i przeciwnicy. Przeciwnicy, to zwykli ludzie, którzy znów mają za coś płacić, a zwolennicy to urzędnicy, wykonawcy wszystkich prac przy powstawaniu strefy, część radnych osiedlowych i Ci, którzy będą czerpać z tego zyski. No i nie zapominajmy o radnych z osiedla Łazarz, którzy mają dużymi literami na czołach wypisane " wy...ć PZ-ty z dzielnicy (nie zważając na to, że część tych ludzi po prostu mieszka na Łazarzu - ale to do Nich zupełnie nie dociera). Owszem są też ludzie, którzy mają marzenia, że wprowadzając strefę najpierw zostanie wszystko wyremontowane, ale to niestety niepoprawni marzyciele. Wprowadzanie strefy w Poznaniu odbywa się na zasadzie "....dobrze wszystko zrobimy" a jak przychodzi co do czego, to okazuje sie, że na remonty nie ma pieniędzy, a strefa i tak powstaje.
17-04-2013 18:30:34
morlock
Poczytajcie od czasu do czasu "blachy" parkujących na Łazarzu. Miłej lektury.
17-04-2013 17:48:29
gosc
A ja nie jestem przeciwko SPP. Tylko takie rzeczy trzeba wprowadzać z głową, by służyły mieszkańcom. Parkowanie na chodnikach nie jest wygodne ani dla pieszych ani kierowców - dlatego też powinny zostać wybudowane parkingi (podziemne i wielopoziomowe) w ilości wystarczającej do zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców. Następnie zmniejszyć ilość miejsc parkingowych na chodnikach etc. - tak żeby były tylko w miejscach gdzie nie będą przeszkadzały (np. na Głogowskiej zrobiono zatoczki) i umożliwić parkowanie na nich tylko i wyłącznie w godzinach działania SPP - chodzi o to żeby te miejsca służyły klientom pobliskich sklepów i lokali usługowych a nie mieszkańcom - dla nich parkingi. Do tego wybudować w końcu sieć parkingów "park&ride" przy wszystkich ważniejszych punktach przesiadkowych jak: Środka, Rataje, Górczyn, os. Sobieskiego etc. - osoby dojeżdżające do pracy z pobliskich miejscowości powinny korzystać z MPK a nie samochodów żeby dojechać do centrum. Po spełnieniu tych warunków można zacząć myśleć o wprowadzeniu SPP.
17-04-2013 10:14:40
Mieszkancy Wildy
Serdecznie pozdrawiam "posiadacza pojazdu" Wreszcie ktoś wyznał prawde. Jestem przeciw strefie płatnego postoju! Tak trzymać
17-04-2013 08:51:49
posiadacz pojazdu
Ludzie uważajcie !! to kolejne chore projekty by doić was z Kasy!!! Pomysły wiecznie głodnych biznesmenów. Chcą na waszych barkach wspiąć się w bogactwo dojenia was za strefę parkowania i innych co tylko postawią samochód choćby na chwilę pod waszym domem.Wyliczyli że miesięcznie będziecie płacić 12 złotych za parkowanie 1 samochodu!! (rocznie to144zł!!) A już za drugi samochód 160 zł miesięcznie co daje 1920 zł rocznie !! Złodziejstwo w biały dzień i to w dzisiejszych ciężkich czasach!! Badania dowodzą że po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania spadają dochody w sklepach położonych na ulicach w strefie. Czy chcesz by twój najlepszy maleńki sklepik w którym kupujesz padł? Czy chcesz by na twym małym ryneczku sprzedawcy zarabiali coraz mniej? Pomyśl o tym jak już im źle po wprowadzeniu BiedyRomka (Biedronki). Koledzy,Rodacy łączmy się i stwórzmy grupę przeciwników Strefy na Wildzie !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: