Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czy w Polsce łatwo jest porywać ludzi?" - były minister Janusz Kaczmarek wygłosił wykład na WSB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czy w Polsce łatwo jest porywać ludzi?" - były minister Janusz Kaczmarek wygłosił wykład na WSB
10-04-2013 14:36   Janusz Ludwiczak
Janusz Kaczmarek, były minister spraw wewnętrznych i administracji, prawnik, prokurator i polityk wygłosił na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa przy ul. Grunwaldzkiej wykład "Czy w Polsce łatwo jest porywać ludzi?".

W piątek, 5 kwietnia studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i przybyli goście mogli wysłuchać wykładu Janusza Kaczmarka, który w 2007 roku był ministrem spraw wewnętrznych i administracji, a w latach 2005-2007 był prokuratorem krajowym.

Kaczmarek przybliżył specyfikę przestępstwa w Polsce, umiejscawiając je na różnorodnym tle europejskim. Podzielił się swoimi, prowadzonymi już od ponad dziesięciu lat, badaniami, które pomogły zobrazować dynamikę problemu. Z badań wynika, że paradoksalnie liczba przestępstw tego typu spada. Dochodzi nawet do kuriozalnej sytuacji, kiedy to w zamęcie społeczno-medialnego szumu wokół postaci Olewnika wzrasta kara za udział w porwaniu (3-15 lat) przy jednoczesnym spadku porwań na terenie Rzeczypospolitej - wyjaśnia Anna Szymaniak, rzecznik Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Wykład Ministra Kaczmarka na pewno sprowokował słuchaczy do myślenia i do większej czujności, którą powinniśmy wykazać się na co dzień, zarówno w stosunku do siebie, bliskich, jak i przypadkowo spotykanych ludzi, znajdujących się w niecodziennej scenerii podejrzanych wydarzeń - dodaje Anna Szymczak.

W niedzielę studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa będą mogli wysłuchać kolejnego specjalnego wykładu (tym razem w jednej sal MTP), który poprowadzi Generał Dywizji Janusz Adamczak, dowódca IV zmiany PKW Afganistan i dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Powietrznej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: