Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawosławni modlili się o jedność chrześcijan - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawosławni modlili się o jedność chrześcijan
19-01-2013 01:03   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem w cerkwi prawosławnej przy ul. Marcelińskiej odprawione zostało nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w jego trakcie kazanie wygłosił ks. Adam Błyszcz z kościoła rzymskokatolickiego.

O jedność chrześcijan modlono się podczas nabożeństwa, które odprawiono w cerkwi prawosławnej przy ul. Marcelińskiej. Uroczystości przewodniczył o. protoijerej Paweł Minajew - proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, a kazanie wygłosił ks. Adam Błyszcz z kościoła rzymskokatolickiego.

Piątkowe nabożeństwo odbyło się w ramach kolejnego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem "Czego Bóg od nas oczekuje?" (por. Mi 6,6-8).

Świątynia prawosławna, która znajduje się przy ul. Marcelińskiej 20 została konsekrowana 13 kwietnia 1924 roku, zaś sam budynek pochodzi z początku XX wieku, pierwotnie służący jako stajnia dla pułku kawalerii. Zanim powstała cerkiew wierni prawosławni (głównie Grecy) spotykali się we własnych domach. Obecnie parafia należy do dekanatu łódzkiego diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W cotygodniowych nabożeństwach sprawowanych w soboty o godzinie 17:00 i w niedziele o godz. 10:00 uczestniczy około 120 osób.

Cerkiew prawosławna jest jednym z największych wyznań chrześcijańskich na świecie i liczy ok. 350 milionów osób. W Polsce jest ok. 700 tysięcy wiernych wyznania prawosławnego.

W czwartek o godz. 18:00 w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Grunwaldzkiej 55, a dwa dni później również o godz. 18:00 w Kościele Ewangelicko-Augburskim pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: