Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawosławni modlili się o jedność chrześcijan - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawosławni modlili się o jedność chrześcijan
19-01-2013 01:03   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem w cerkwi prawosławnej przy ul. Marcelińskiej odprawione zostało nabożeństwo w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w jego trakcie kazanie wygłosił ks. Adam Błyszcz z kościoła rzymskokatolickiego.

O jedność chrześcijan modlono się podczas nabożeństwa, które odprawiono w cerkwi prawosławnej przy ul. Marcelińskiej. Uroczystości przewodniczył o. protoijerej Paweł Minajew - proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, a kazanie wygłosił ks. Adam Błyszcz z kościoła rzymskokatolickiego.

Piątkowe nabożeństwo odbyło się w ramach kolejnego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem "Czego Bóg od nas oczekuje?" (por. Mi 6,6-8).

Świątynia prawosławna, która znajduje się przy ul. Marcelińskiej 20 została konsekrowana 13 kwietnia 1924 roku, zaś sam budynek pochodzi z początku XX wieku, pierwotnie służący jako stajnia dla pułku kawalerii. Zanim powstała cerkiew wierni prawosławni (głównie Grecy) spotykali się we własnych domach. Obecnie parafia należy do dekanatu łódzkiego diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W cotygodniowych nabożeństwach sprawowanych w soboty o godzinie 17:00 i w niedziele o godz. 10:00 uczestniczy około 120 osób.

Cerkiew prawosławna jest jednym z największych wyznań chrześcijańskich na świecie i liczy ok. 350 milionów osób. W Polsce jest ok. 700 tysięcy wiernych wyznania prawosławnego.

W czwartek o godz. 18:00 w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Grunwaldzkiej 55, a dwa dni później również o godz. 18:00 w Kościele Ewangelicko-Augburskim pw. Łaski Bożej przy ul. Obozowej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: