Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac Nowakowskiego zostanie zabudowany? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac Nowakowskiego zostanie zabudowany?
18-01-2013 01:37   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy ulicy Białej, Niecałej i Przybyszewskiego zaniepokoili się, że zielony skwer znajdujący się przy Rondzie Jeziorańskiego może zostać zabudowany. Od Miejskiej Pracowni Urbanistycznej otrzymali informację, że obecne studium zagospodarowania przewiduje na tym terenie zwartą zabudowę śródmiejską z usługami. - Nie ma i nigdy nie było planów zabudowy tego placu - uspokaja Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

O sprawie tej jako pierwszy pisał "Głos Wielkopolski". Mieszkańcy ulic Białej, Niecałej, Przybyszewskiego i Marcelińskiej postanowili się zjednoczyć i przesłali do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej wnioski o zmianę studium.

Wcześniej, w grudniu otrzymali od MPU informacje, że obecne studium zagospodarowania przestrzennego przewiduje na tym terenie zwartą zabudowę śródmiejską z usługami.

Nie ma i nigdy nie było planów zabudowy tego placu. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie przesądza o przeznaczeniu każdej konkretnej działki. W tym studium nie są wydzielone wszystkie lokalne place, ulice, itd. Mieszkańcy być może dostali zbyt lakoniczne pismo od MPU - twierdzi Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

To nie jest teren w żaden sposób zagrożony zabudową, ponieważ jest on własnością miasta. Nie ma żadnych postępowań zwrotowych, nikt się nie zwracał o wydanie warunków zabudowy. Jest to teren wpisany do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny, czyli na wszystkie działania jest potrzebna zgoda konserwatora zabytków - uspokaja radny Łukasz Mikuła, który pracuje również w Instytucie Gospodarki Przestrzennej UAM.

Mieszkańcy okolic Placu Nowakowskiego poprosili również Radę Osiedla Św. Łazarz o wystąpienie do MPU z wnioskiem o zmianę studium.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 9 stycznia Radni Osiedla Św. Łazarz postanowili, że wystąpią z wnioskiem o zmianę symbolu w studium z terenów przeznaczonych pod zabudowę na zabudowę przeznaczoną pod tereny zielone.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: