Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 300 wolontariuszy kwestuje na rzecz WOŚP. Na Łazarzu zebrano do godz. 14 ponad 2 tys. zł. - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 300 wolontariuszy kwestuje na rzecz WOŚP. Na Łazarzu zebrano do godz. 14 ponad 2 tys. zł.
13-01-2013 14:21   Janusz Ludwiczak
Kilka minut po godz. 8 na ulice wyszło prawie 300 wolontariuszy dwóch sztabów mieszczących się na Łazarzu (Klubu "Krąg" i Stowarzyszenia Creo w II LO). Do godz. 14:00 na Łazarzu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do tej pory udało się zebrać 2 051 zł i 20 gr. 21. finał odbywa się pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

Od rana 260 wolontariuszy z dwóch łazarskich sztabów (w Klubie "Krag" i Stowarzyszenia Creo w II LO) zbiera na ulicach miasta datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku pieniądze w ramach 21. finału trafią "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

Puszki odebrało 110 wolontariuszy. Kolejnych 40 mamy w sztabie. Do tej pory w naszym sztabie zebraliśmy 516 zł i 93 gr - powiedział Ryszard Michalski ze sztabu WOŚP, Stowarzyszenia Creo w II LO.

Do godz. 14 w sztabie Klubu "Krąg" zebrano 1 534,27 zł. Na Łazarzu zebrano w sumie do tej pory ponad 2 tysiące złotych (2 051,20 zł).

Po południu w "Kręgu" przy Dmowskiego odbędą się licytacje, podczas których będzie można zdobyć wiatrak wykonany przez więźniów z kilkunastu tysięcy zapałek. Zaplanowano również pokazy ratownictwa medycznego i pokazy break dance.

Do godz. 19 ulicami Głogowską i Grunwaldzką będzie jeździć "oczko", czyli "orkiestrowa bimba". Z zajezdni przy Głogowskiej do al. Marcinkowskiego co półtorej godziny kursuje zabytkowa eNka, na pokładzie której wolontariusze zbierają datki na rzecz WOŚP. Poza tym podróż tramwajem jest bezpłatna.

O godz. 16 w I LO zaśpiewa chór Canticum Novum, odbędzie się również aukcja obrazów i Złotej Płyty poznańskiego rapera Kaczora, którą otrzymał za nagranie płyty "Na serio" m.in. z Peją.

Godzinę później w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego odbędzie się Koncert Noworoczny "Medycy Dzieciom" połączony z licytacją prac malarskich. Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: