Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 1800 osób zasiadło na Targach do wspólnej wigilii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 1800 osób zasiadło na Targach do wspólnej wigilii
24-12-2012 18:04   Janusz Ludwiczak
Już po raz trzeci na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Arcybiskup Stanisław Gądecki a także prezes Warty Poznań Izabela Łukomska-Pyrzalska podzieli się z przybyłymi gośćmi opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy.

Prawie 1800 osób zasiadło do wspólnego stołu podczas wigilii dla osób potrzebujących, samotnych i bezdomnych, która odbyła się w pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Spotkanie rozpoczęło się od śpiewu kolęd i wysłuchaniu słów Ewangelii Św. Łukasza. Na wigilii pojawili się również Arcybiskup Stanisław Gądecki, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i prezes Warty Poznań Izabela Łukomska-Pyrzalska, którzy podzielili się z potrzebującymi opłatkiem i zasiedli razem do wieczerzy.

Wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i bezdomnych na Targach odbyła się już po raz trzeci, jednak jej początki sięgają 2003 roku, kiedy to przez siedem lat odbywała się w XI LO.

Dla nas jest to dziesiąta wigilia. Na początku organizowaliśmy ją w XI LO wspólnie z siostrami Albertynkami, ciągle wzrastająca ilość potrzebujących sprawiła, że wigilia została przeniesiona na Targi. Zaczęło się od tego, że wigilię dla osób bezdomnych i potrzebujących organizowały w jadłodajni przy Ściegiennego siostry Albertynki. Tworzyły się spore kolejki, postanowiliśmy więc pomóc, by wigilia ta odbyła się w naszej szkole, pod dachem - powiedział Karol Lehmann, dyrektor XI Liceum Ogólnokształcącego.

W przygotowaniach do wigilii uczestniczyło ponad 400 uczniów naszej szkoły, którzy poznali przeciwności losu i świat z innej strony. Młodzież uczy się również pomagać innym, pracować w grupie i być pokornym - dodaje Karol Lehmann, dyrektor XI LO.

Każdy z przybyłych gości wychodząc z Targów otrzymał paczkę świąteczną. Wigilia nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc prawie 700 wolontariuszy z 4 LO, 11 LO, 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej nr 46 i Szkoły Podstawowej nr 51. Jednym z wolontariuszy była również poznańska radna Joanna Frankiewicz, która pomagała w podawaniu posiłków.

Organizatorem spotkania były poznańska Caritas, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Warta Poznań i miasto Poznań.


Komentarze (5)

26-12-2012 23:14:44
Andrzje
tonny a ty co zrobiłeś dla organizacji tej wigilii że głos zabierasz?
25-12-2012 22:58:02
Realista
Szczególne podziękowania dla wolontariuszy i uczniów którzy naprawdę bezinteresownie i z potrzeby serca przygotowali ten wigilijny poczęstunek dla potrzebujących. Organizatorzy takich spotkań podkreślają, że gdyby nie wolontariusze nie byłoby to możliwe. To przede wszystkim uczniowie szkół średnich około 500 osób. Niestety przykro mi że większość pozostałych - osób medialnych było tam z e względów marketingowych ,a pomoc tych "sponsorów" nie jest bezinteresowna. Chociaż drugiej strony bez względu na ich intencje liczy się to że potrzebujący otrzymali pomoc. Poza tym „urzędnicy” nie poświęcali wigilijnego wieczoru bo spotkanie odbyło się w godzinach przedpołudniowych /ich godziny pracy/. Proszę mi w komentarzach nie zarzucać że ja nic nie robię dla ludzi potrzebujących bo to nie będzie prawda.
25-12-2012 20:05:37
JS
Tyle osób mogło przyjść na Wigilię między innymi dzięki pieniądzom Pyżalskich. Nie jest w tym momencie ważne czy ktoś ich lubi czy nie. Poświęcili swój czas i pieniądze, żeby pomóc. Podobnie jak znienawidzony w sieci Prezydent Poznania. Samo to, że chciało im się przyjść w wigilijny wieczór do hali jest bardzo pozytywne. Najłatwiej siedzieć obżartym przed monitorem i nawet w Święta pluć jadem. Ciekawe ilu z krytykantów poświęciłoby swój wigilijny czas na pomoc dla tych, którzy mają mniej od nich...
25-12-2012 19:36:57
zmaleckiego
a Ty smutny czlowieczku Tonny co zrobiłeś da tych ludzi że pozwalasz sobie na jakakolwiek krytyke? otwartoosci na innych zycze
25-12-2012 17:11:31
tonny
pani prezes to by się wstydziła z wywieszaniem banerów swojej firmy deweloperskiej, akurat gości wigilii na pewno będzie stać na zakup mieszkania w Family House.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: